Čína zrušila povinné testování kosmetiky!

Čína zrušila povinné testování kosmetiky!

Díky systematické práci pekingské skupiny "Be Cruelty-Free China" při Humane Society International (HSI) i díky řadě dalších aktivistických skupin již neplatí zákonem nařízené testování kosmetiky v Číně!

Před touto změnou byla Čína jedinou zemí na světě, která vyžadovala použití zvířat v rámci testování kosmetiky. Rozhodnutí změnit toto nařízení znamená obrovský krok ve všeobecném vnímání pokusů na zvířatech a znamená určitý stupeň vítězství pro aktivisty za práva zvířat po celém světě. Bohužel - zatím se týká pouze domácích výrobců.

Tato změna bohužel neobsahuje plošný zákaz testování kosmetiky v Číně, nicméně znamená výrazné snížení počtu zmařených životů zvířat, na kterých bylo do této chvíle testováno pouze kvůli zákonnému nařízení.

V reakci na změnu zákona vyrazily do ulic stovky aktivistů Humane Society International s králičíma ušima a fotografií králíka v ruce. V tiskové zprávě HSI vysvětluje, že "ukončení testování kosmetiky na zvířatech v Číně bude maraton, nikoliv sprint," nicméně 30. června 2014 byl učiněn první krok na této dlouhé cestě k cílové rovince a tento krok je určitě dobré oslavit. 

Zdroj: OneGreenPlanet.org

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Nezisková organizace Good Food Institute vyzývá k rozsáhlé veřejné podpoře výzkumu a vývoje alternativních zdrojů bílkovin
Evropské politické strany volají po udržitelnějších potravinách a zemědělství
Přesuňte financování z živočišného zemědělství, požaduje Vědecká rada EU
No Internet Connection