Čína zrušila povinné testování kosmetiky!

Čína zrušila povinné testování kosmetiky!

Díky systematické práci pekingské skupiny "Be Cruelty-Free China" při Humane Society International (HSI) i díky řadě dalších aktivistických skupin již neplatí zákonem nařízené testování kosmetiky v Číně!

Před touto změnou byla Čína jedinou zemí na světě, která vyžadovala použití zvířat v rámci testování kosmetiky. Rozhodnutí změnit toto nařízení znamená obrovský krok ve všeobecném vnímání pokusů na zvířatech a znamená určitý stupeň vítězství pro aktivisty za práva zvířat po celém světě. Bohužel - zatím se týká pouze domácích výrobců.

Tato změna bohužel neobsahuje plošný zákaz testování kosmetiky v Číně, nicméně znamená výrazné snížení počtu zmařených životů zvířat, na kterých bylo do této chvíle testováno pouze kvůli zákonnému nařízení.

V reakci na změnu zákona vyrazily do ulic stovky aktivistů Humane Society International s králičíma ušima a fotografií králíka v ruce. V tiskové zprávě HSI vysvětluje, že "ukončení testování kosmetiky na zvířatech v Číně bude maraton, nikoliv sprint," nicméně 30. června 2014 byl učiněn první krok na této dlouhé cestě k cílové rovince a tento krok je určitě dobré oslavit. 

Zdroj: OneGreenPlanet.org

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Město New York zavádí veganské pátky ve školních jídelnách
Německo oficiálně zakázalo vybíjení kohoutků
Eric Adams se stal historicky prvním veganským starostou New Yorku
No Internet Connection