Zvítězili jsme! V EU začne platit zákaz dovozu a prodeje kosmetiky testované na zvířatech!

Zvítězili jsme! V EU začne platit zákaz dovozu a prodeje kosmetiky testované na zvířatech!

Mnohaletá kampaň ECEAE (Evropské koalice za ukončení pokusů na zvířatech), za ukončení testování kosmetiky na zvířatech v Evropě, je nyní u konce. 11. března tohoto roku totiž v EU začne platit zákaz dovozu a prodeje kosmetiky testované na zvířatech.
 
Na stránce www.nocruelcosmetics.org můžete sledovat, kolik dní zbývá do začátku zákazu. Toto počítadlo spustila ECEAE po tom, co včera na setkání s ECEAE nový evropský komisař pro zdraví a spotřebitelskou politiku Tonio Borg potvrdil, že zákaz začne platit tak, jak byl původně navržen. Na stejné stránce najdete i fotografie z demonstrací a dalších akcí, které byly v rámci kampaně uskutečněny.
 
Předchozí komisař uvažoval o návrzích na odložení či oslabení zákazu, což by kosmetickému průmyslu umožnilo pokračovat v testech kosmetických výrobků a složek, dokud by nebyly nalezeny alternativní metody ke všem testům.
 
ECEAE vedla v Evropě přední kampaň za ukončení testování kosmetiky na zvířatech a bojovala proti všem odkladům zákazu dlouhých 23 let – jsme proto hrdí, že se nám nyní cíle podařilo dosáhnout. Byla to dlouhá a složitá cesta.
 
Děkujeme všem, kdo po celá léta podporovali naši kampaň za ukončení prodeje kruté kosmetiky v Evropě. Bez Vás bychom tohoto vítězství nedosáhli!
 
Brzy přineseme informace o tom, co bude zákaz znamenat v praxi a jestli má i nadále smysl Humánní kosmetický standard (HCS).

Autor: Svoboda zvířat

Zdroj: http://www.pokusynazviratech.cz/konec-krute-kosmetiky-v-evrope.htm

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Ministerstvo zemědelství ČR připravuje diskriminaci označování rostlinných potravin
Evropské politické strany volají po udržitelnějších potravinách a zemědělství
Přesuňte financování z živočišného zemědělství, požaduje Vědecká rada EU
No Internet Connection