V ČR klesá spotřeba masa

V ČR klesá spotřeba masa
Reklama

Podle statistik ministerstva zemědělství setrvale klesá spotřeba masa v ČR. Kromě samotných čísel přinášíme i reakci Ústavu zemědělské ekonomiky a informací při Ministerstvu zemědělství ČR. 

"I přes mírné snížení spotřebitelské ceny, celková spotřeba masa a masných výrobků opět mírně meziročně klesla. Změnu spotřebitelské poptávky, a tím i pokles spotřeby masa a masných výrobků, podstatně ovlivnilo také chování domácností.

Z výše uvedených výsledků vývoje oboru CZ-NACE 10.1 je zřejmé, že i v příštích letech bude nutné se orientovat především na intenzivnější propagaci a zviditelňování kvalitních českých masných potravin a výrobků z masa vyrobených. Že tyto kampaně mohou přinést úspěch, dokládá i postupně se zvyšující počet masných výrobků v prvotřídní kvalitě, často vyrobených tradičními českými technologiemi.

V rámci zvýšení spotřeby červeného masa a výrobků z něho vyrobených, ale i drůbežího na domácím trhu je potřebné zachytit současné trendy (výroba různých polotovarů či hotových pokrmů aj), zlepšit přístup ke spotřebitelům, inovovat marketingové nástroje apod.

Ze strany maloobchodních řetězců se také v posledních letech, na základě spotřebitelské poptávky, zvyšuje zájem o prodej kvalitních regionálních masných výrobků a potravin z masa vyrobených."

Data za rok 2011 budou podle webu ministerstva k dispozici na pozdim 2012.

Zdroj: http://eagri.cz/public/web/file/141557/Panorama_PP._2010_6._12.pdf

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

No Internet Connection