Stovky lékařů před Bílým domem hlásaly: „Staňte se vegany“

Stovky lékařů před Bílým domem hlásaly: „Staňte se vegany“

Autorka: Tanya Flink

Překlad: Petra Musilová

Lékařský výbor pro zodpovědnou medicínu (PCRM) (nezisková organizace lékařů s odborností na poli rostlinné stravy a se zaměřením na preventivní medicínu) uspořádal shromáždění lékařů před Bílým domem ve Washingtonu, D.C., aby Americe sdělila: Staňte se vegany.

Organizace zveřejnila skupinové foto na sociální síti. Stovky doktorů oblečených v tradičních bílých pláštích stály společně s odvážným zeleným bannerem "STAŇTE SE VEGANY" s Bílým domem v pozadí.

Tito lékaři cestovali do D.C. na 6. ročník mezinárodní konference o výživě v medicíně, která se koná ve spolupráci s lékařskou fakultou Univerzity George Washingtona a se skupinou PCRM. Konference přilákala tisíce lékařů a zdravotníků na dva dny plné rozhovorů, diskusí a navazování kontaktů. Cílem bylo sdílet základní znalosti o rostlinném stravování a preventivní zdravotní péči se zaměřením na výživu. Na akci byli vítáni i studenti medicíny, kteří zde měli možnost se dozvědět spoustu věcí nejen o rostlinné stravě, ale také o tom, jak může tato strava pomáhat jejich budoucím pacientům v obraně před nemocemi, což je koncept, který na tradičních školách medicíny příliš propagován není.

Výše popsaná demonstrace není pro PCRM ničím neobvyklým. Její členové jsou aktivní nejen v lékařských ordinacích a výzkumných laboratořích, ale i v oblasti politické, např. když lobují za přechod na rostlinnou stravu. Pod vedením Dr. Neala Barnarda PCRM a díky lobbistické aktivitě dosáhla již řady úspěchů. V rámci kampaně na ochranu dětských pacientů spolupracovala se dvěma americkými dětskými nemocnicemi s cílem  odstranění hot dogů z nemocničních jídelen. Nejen že jsou hot dogy pro děti rizikové kvůli hrozícímu udušení, ale navíc jsou považovány za karcinogenní a škodlivé pro zdraví každého, ať už se jedná o děti nebo dospělé.

PCRM je také zastáncem Kalifornského zákona o Cruelty-Free výrobcích, který v tomto státě zakazuje prodej kosmetiky testované na zvířatech. Navrhovaná legislativa již prošla státním Senátem a Výborem pro rozpočtové prostředky a brzy s ním bude obeznámeno celé vládní shromáždění. Skupina PCRM vytvořila video, v němž vystupují celebrity, zákonodárci a lékaři vyjadřující se k podpoře tohoto zákona. Kompletní informace o iniciativách a současných kampaních  najdete na webových stránkách PCRM.

Zdroj: livekindly, Překlad: Petra Musilová, Korektura: Monika Zápotocká

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Lékařka Hana Bowyer: „Vůbec jsem netušila, jak velké zdravotní benefity rostlinné stravování přinese“
Nový dokumentární seriál Netflixu o jednovaječných dvojčatech inspiruje lidi, aby přestali jíst maso
Po Veganuary přicházi Veggie Challenge, která je dostupná i v češtině
No Internet Connection