Soucitně bloguje

Soucitně bloguje

Dnes byl spuštěn blog Terezy Vandrovcové na HN Dialog, což je názorový server v rámci Hospodářských novin a IHNED.cz. Vyjadřovat se v něm bude především k tématu práv zvířat, veganství, zelené a sociální politice, menšinách a dalších otázkách, o kterých se v médiích příliš nemluví. První publikovaný článek je věnován otázce všežravosti.


Jsem všežravec, ale léčím se

Otázka vhodnosti či nevhodnosti rostlinné stravy pro člověka vyvolává vášnivé debaty všude, kde se objeví. Veřejné mínění se jednoznačně přiklání k názoru, že je maso nepostradatelnou součástí jídelníčku. Odkud toho přesvědčení pramení? A je vůbec pravdivé?

Na jedné straně v dějinách naší civilizace probíhá zřetelná morální evoluce ve vztahu k mimolidským zvířatům, hnutí za práva zvířat se těší stále větší oblibě, stejně jako alternativní směry ve stravování, které se snaží utrpení zvířat minimalizovat. Respektované vědecké instituce přináší stále více důkazů o zdravotní výhodnosti rostlinné stravy stejně jako varování před ekologickou a ekonomickou náročností stravy živočišné.

Když se však na druhé straně zeptáme náhodného člověka na ulici, jestli si myslí, že je vegetariánství vhodným životním stylem pro moderního člověka, s největší pravděpodobností nám odpoví, že nikoliv, protože „člověk je všežravec, takže musí jíst i maso“.

Celý článek najdete zde

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Přiznání Gordona Ramsaye v MasterChef: „Veganské jídlo vlastně miluji.“
Proč si někteří filozofové myslí, že byste měli přestat jíst maso?
Na filmovém festivalu Slamdance měl premiéru Mobyho film o hudbě a veganství
No Internet Connection