Senátor Cory Booker nabídl Kongresu veganský bufet (video)

Senátor Cory Booker nabídl Kongresu veganský bufet (video)

Veganský americký senátor Cory Booker nedávno hostil oběd organizace Congressional Black Caucus (správní výbor reprezentující Afroameričany v americkém Kongresu) a nabídl 44 afroamerickým členům Kongresu bufet plný jídla rostlinného původu.

Booker nahrál reakce na veganský oběd na video, které později nasdílel na Facebooku spolu s vysvětlením své motivace zvyšovat povědomí o rostlinné stravě u černé komunity. "Zdravotní údaje černých Američanů a rozdíly oproti majoritě jsou ohromující. Míra srdečního selhání je u nich 20krát větší a výskyt cukrovky téměř dvakrát vyšší než u bělochů," uvádí Booker.

Drtivá většina členů na videu reaguje pozitivně a říká, že je to jídlo "úžasné" a "zdravé". 74letý kongresman Danny Davis, kterého Booker označuje za "jednoho z nejvýznamnějších členů", na jídlo pěl úplné chvalozpěvy. "Jako někdo, kdo pochází z hlavního gurmánského města Ameriky - Chicaga - myslím, že tohle je opravdu výborné," uvedl poslanec Davis reprezentující Illinois.

Kongresmanka Marcia Fudge reperezentující Ohio si v záplavě pozitivní zpětné vazby do Bookera v žertu rýpla. "Myslím, že bychom vám už nikdy neměli umožnit zajišťovat oběd," řekla Fudge. "Co vám na tom talíří chybí?", zeptal se smějící se Booker, na což Fudge zvolala: "Maso!" Pozornosti však neunikne, že kongresmanka pokračuje v jídle a nakonec rozesmátému Bookerovi přiznala, že "to není tak špatné, jak si myslela, že bude."

Zdroj: VegNews, Facebook (Cory Booker), Překlad: Tereza Vandrovcová

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Nezisková organizace Good Food Institute vyzývá k rozsáhlé veřejné podpoře výzkumu a vývoje alternativních zdrojů bílkovin
Jatka - krvavý úkol (dokument BBC)
Amsterdam je prvním hlavním městem v EU, které podpořilo The Plant Based Treaty
No Internet Connection