Recenze první pizzy s veganským sýrem v ČR

Recenze první pizzy s veganským sýrem v ČR

Když jsme v úterý 3. září po jedné aktivistické schůzce založili Facebookovou stránku "Chceme pizzu s veganským sýrem", netušili jsme, jak obrovskou lavinu zájmu tato iniciativa vyvolá. Během několika hodin již tuto stránku sledovalo přes dvě stě lidí a dva dny na to již celá tisícovka! Díky tomuto velkému zájmu se v rekorním čase podařilo přimět hned několik pizzerií (v součastnosti jich je pět), aby naše přání vyslyšely a přislíbily přidat Pizzu Vegana na svůj jídelní lístek!

Jako vůbec první se ozvaly dvě brněnské pizzerie (La Strada a Carpe Diem), které veganské sýry objednaly a v nejbližší době tuto pizzu na menu přidají.

Nicméně první pizzu s veganským sýrem jsme ochutnali již ve čtvrtek 5. září, kdy tuto nabídku jako první v republice zavedl pražský podnik Pizza Letná!

Pizza Letná bohužel není klasická restaurace, kde by si člověk mohl sednout a povečeřet, nicméně vzhledem k blízkosti Letenských sadů to není až takový problém.

Objednali jsme si tu vůbec největší pizzu (60cm) a dokoupili jsme si olivy, česnek a cibuli. Vzhledem k většímu množství objednávek nám obsluha sdělila, že doba přípravy bude cca 20 minut. Tuto dobu jsme v pohodě přečkali v sousedním baru U velblouda.

Celková cena pizzy se vyšplhala na 444,- Kč, nicméně vzhledem k velikosti se z ní bohatě najedí čtyři lidé. Veganským sýrem kuchař opravdu nešetřil, což nám vyhovovalo, a vzhledem k dvoubarevnosti "jakožesýrové" vrstvy jsme měli dojem, že použili jak Veganline Original, tak Veganline Mozarella. Pizza byla opravdu precizní, křupavá a chutná. Sugo bylo vyrobeno z celých rajčat, což dokazovaly šťavnaté kousky této zeleniny.

Nabídka Pizzy Vegana v době naší návštěvy zatím nebyla napsaná na oficiálním menu, nicméně již je na internetových stránkách pizzerie.

Silně doporučujeme návštěvu a podporu tohoto podniku.

Chcete-li přimět svou oblíbenou pizzerii, aby se připojila ke kampani, pošlete jí (např. na FB profil) odkaz na FB stránku "Chceme pizzu s veganským sýrem" nebo na Pizza Vegana, který obsahuje veškeré praktické informace. Zde zase najdete seznam podniků, které již pizzu vegana nabízí.

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Pflanzilla: Billa otevře ve Vídni první čistě veganskou pobočku
V rakouském Burger Kingu běžně nabízí jen rostlinné produkty. Masové jsou na vyžádání
Produkce masa klesá: Německo zabíjí méně zvířat
No Internet Connection