Prasečí bradavka na slanině vyvolala vlnu zhnusení

Prasečí bradavka na slanině vyvolala vlnu zhnusení

Žena z Wisconsinu se chystala sníst plátek slaniny, když si všimla prasečí bradavky. Svou fotku poslala na facebook s komentářem: "Chystala jsem se z ní udělat večeři, dokud jsem nezjistila, že ta slanina má na sobě bradavku."

Ačkoliv tuto fotku autorka z facebooku později smazala, stala se z ní virální záležitost na serveru Reddit. Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. Mnozí diskutující napsali jenom: "končím se slaninou!"

Jiní se zase podělili o své vlastní "hrůzostrašné" příběhy. Uživatel mowrawn napsal: "Před časem jsem zkusil tacos s hovězím jazykem. Bylo to dobré, dokud jsem si nevšiml, že jsou na něm stále ještě vidět chuťové pohárky."

NotSoSlenderMan zase vyprávěl, jak se cítil zhnusen, když si všiml žíly na šunce u příležitosti Dne Díkuvzdání. Když jeho teta při večeři předstírala, že jí jako divoké zvíře a zvolala "Hele, podívej na tuhle krásnou žílu na téhle šunce", málem se z něj stal vegetarián. Na to odvětil další diskutující, že se vegetariánem stal nečekaně poté, co si všiml, že má jeho slanina štětiny.

V reakci na nález bradavky se začaly objevovat další podobné fotografie a uživatel 1tMakesNoSence začal filosofovat: "Kolik lidí na zemi může říct: 'Jo, ochutnal jsem prasečí bradavku.'" přičemž se mu dostalo poněkud znepokojivé odpovědi: "Pravděpodobně každý, kdo někdy jedl hot dog".

Tento incident nám připomíná, že slanina - i veškeré jiné maso - pochází z tělesných částí živého zvířete, které bylo schopné cítit bolest, zármutek a samotu, stejně jako my. Prasata jsou navíc dle nejnovějších vědeckých poznatků mimořádně inteligentní - viz článek Inteligence prasat je srovnatelná s inteligencí slonů a delfínů - a velkochovy jsou pro ně peklem.

Jelikož je zvířecí maso zpravidla zpracované, nakrájené na plátky, rozemleté nebo je ve formě nuget, párků a dalších nezvířecích tvarů, je snadné zapomenout, že jíme rozkládající se tělo jiné bytosti, která chtěla žít.

Zdroje: Dailymail.co.uk, Peta2, Překlad: Tereza Vandrovcová

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Úspěch: První pokuta za prodej pokrmu foie gras kvůli týrání zvířat
Autorka knihy Kravín na konci pekla: V kravínech jsem zažila čisté barbarství [rozhovor]
Skryté kamery na jatkách odhalily brutální zacházení se zvířaty
No Internet Connection