Plavající prasata na Bahamách

Plavající prasata na Bahamách

Rodina hnědých a růžových prasat i selat žije na bílých písečných plážích v bahamském okrsku Exuma u Big Major Spot, kterému místní neřeknou jinak než "Ostrov prasat" nebo "Prasečí pláž".

Není úplně jasné, jak se domácí prasata dostala na tuto konkrétní bahamskou pláž. Nejpravděpodobnější historkou je ta, že v této oblasti ztroskotala loď, která je převážela, a prasata tak musela sama doplavat na břeh a následně se uživit na neobydlených ostrovech.

Dnes jsou tito přátelští tvorové oblíbenou atrakcí turistů, za kterými plavou až k loďkám a loudí různé laskominy. Doufejme, že si lidští návštěvníci při těchto setkáních uvědomí, jak úžasná a inteligentní stvoření prasata jsou, a přestanou podporovat jejich masové zabíjení a držení v temných, strohých halách velkochovů (viz tento, tento nebo tento článek).

Aktualizace: Smutnou skutečností je, že tato prasata nejsou svobodná a chráněná před zabitím lidskou rukou. Více info v článku Prasečí pláž bohužel není pro prasátka rájem na Zemi.

Další video a fotky:

Zdroj: http://www.telegraph.co.uk/news/newstopics/howaboutthat/5843957/Pigs-swim-in-sea-in-Bahamas.html

http://refresher.sk/11268-Ostrov-plavajucich-prasiatok-na-Bahamach

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Nezisková organizace Good Food Institute vyzývá k rozsáhlé veřejné podpoře výzkumu a vývoje alternativních zdrojů bílkovin
Jatka - krvavý úkol (dokument BBC)
Amsterdam je prvním hlavním městem v EU, které podpořilo The Plant Based Treaty
No Internet Connection