Petice proti stavbě obří husí farmy v Číně

Petice proti stavbě obří husí farmy v Číně

PETICE JIŽ BYLA UZAVŘENA!

(info v angličtině najdete na této stránce)

Výroba paštiky z foie gras (ztučnělých jater vodních ptáků) zahrnuje překrmování kachen a hus a omezování jejich pohybu. Ptákům je několikrát denně zavedena do volete či přímo do žaludku sonda, kterou je jim vpraveno velké množství krmiva.

V Číně se chystá stavba obří farmy pro chov milionů hus, které mají sloužit k výrobě foie gras

Tato krutá praktika nuceného vykrmování je odsuzovaná po celém světě a v mnoha zemích je již zakázána. Jedná se např. o Velkou Británii, Německo, Dánsko, Itálii, Polsko, Českou republiku, Argentinu, Izrael nebo Kalifornii.

Podepište prosím petici proti stavbě čínské farmy!

Petice je určena čínskému premiérovi a najdete ji na této stránce.

Text petice v češtině

Vážený pane premiére Wene Ťia-pao,

výroba paštiky z foie gras (ztučnělá játra vodních ptáků) zahrnuje nucené vykrmování kachen a hus násilným zavedením dlouhé trubky do krku těchto ptáků a vpravení nepřirozeného množství potravy přímo do jejich žaludků.

Mnoho zemí již tuto praktiku zakázalo, neboť neodmyslitelně zahrnuje krutost vůči zvířatům. Násilné krmení je zakázáno v mnoha evropských zemích včetně Velké Británie, Německa, Dánska, Itálie a Polska a stejně tak v Argentině, Izraeli a v americkém státě Kalifornie.

Byl/a jsem zděšený/á při čtení o tom, že britská firma plánuje poskytnout investice pro obří farmu k chovu milionů hus k výrobě tohoto krutého produktu na jezeře Poyang v provincii Jianxi ve středovýchodní Číně.

Nejen, že to představuje velkou krutost ke zvířatům, ale jezero Poyang je důležitým prostředím pro divokou zvěř a je pro Čínu zdrojem vody, který by mohl být kvůli blízkosti tak masivního výrobního zařízení ohrožen.

Prosím, přidejte se k ostatním zemím a zakažte výrobu foie gras.

Nedovolte, aby byla Čína zneužívána jako skládka pro kruté výrobní metody, které využívají zvířata pro zcela nepřirozené procesy a způsobují jim utrpení.

S pozdravem

Zdroj: www.svobodazvirat.cz

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Úspěch: První pokuta za prodej pokrmu foie gras kvůli týrání zvířat
Objevení mozkové struktury vysvětluje, proč jsou někteří ptáci tak chytří – a možná jsou si dokonce vědomi sami sebe
Vrány si uvědomují samy sebe stejně jako lidé, ukázala nová studie
No Internet Connection