Obří nápis v centru Londýna hlásá: Staňte se vegany

Obří nápis v centru Londýna hlásá: Staňte se vegany

Nápis se na budově Prince Charles Cinema objevil u příležitosti nadcházející britské premiéry dlouho očekávaného dokumentárního filmu Dominion, spolupořádané webovým portálem Plant Based News a aktivistickým spolkem Surge.

Režie celovečerního filmu se ujal Chris Delforce a na produkci se podílel Shaun Monson, režisér Pozemšťanů. Snímek se zaměřuje na problematiku zneužívání zvířat v Austrálii a zahrnuje záběry z farem a z jatek. Řada známých veganů se ujala role vypravěčů, v dokumentu je tak slyšet třeba Joaquin Phoenix, Rooney Mara, Sia, Sadie Sink nebo Kat Von D.

Promítání

Britskou premiéru odstartuje 18. června promítání v Manchesteru, následovat pak bude 19. června Sheffield a 20. června Liverpool.

V Česku bude film k vidění na začátku listopadu tohoto roku a to v Praze na mezinárodním dokumentárním filmovém festivalu Zvířata jsou taky lidi.

Online

Film v tuto chvíli není dostupný online, ale dle režiséra filmu Chrise Delforce v současné době probíhá jednání o možnosti zařadit jej do databáze filmů na Netflixu. Zároveň by měl film vyjít na DVD.

Jednání s Netflixem může trvat dva až tři měsíce. “Během této doby nejspíš film zpřístupníme ke  streamování online za menší poplatek, a začneme jej prodávat na DVD,” uvádí produkční tým.


Foto: Obří nápis v Londýně nabádá kolemjdoucí, aby se stali vegany.

Jsme poctěni

Je to pro nás ohromná pocta, že se můžeme podílet na pořádání britské premiéry filmu Dominion,” říká Robbie Lockie, spoluzakladatel Plant Based News. “O film, který má možnost otevřít srdce a mysl lidí po celém světě, je mezi diváky velký zájem.”

Je úžasné vidět velkoformátový nápis ‘vegan’ v tak ikonické části Londýna. Značí to, jak daleko se toto hnutí v poslední době dostalo. Leicester Square každý den navštíví více než 250 000 turistů. Snad si alespoň někteří z nich nápisu všimnou a donutí je to k zamyšlení.”

Globální poselství

Režisér filmu, Chris Delforce, dodává: “Jsme nadšení, že můžeme Dominion představit mezinárodním divákům, počínaje vyprodaným představením v Londýně.”

Přestože jsme Dominion natáčeli v Austrálii, film v sobě nese globální poselství o tom, co my - lidé - jako živočišný druh činíme bytostem, které považujeme za podřadné. Spousta záběrů obsahuje zavedené postupy, běžně používané v mnohých částech světa.”

Informace

Nejlepším místem, kde můžete nalézt informace o nadcházejícím promítání, je přímo webová stránka filmu Dominion.

Pravidelné aktualizace o tom, jak a kde můžete film vidět, jsou k nalezení také na Facebooku, kde má film vlastní stránku.

Zdroj: Plant Based News (redakčně upraveno),
Překlad: Monika Zápotocká, Korektura: Matěj Dostál

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Amsterdam je prvním hlavním městem v EU, které podpořilo The Plant Based Treaty
Edinburgh vyřazuje maso z jídelníčků ve školách
Kafka jezdí v pražském metru! Už jste ho potkali?
No Internet Connection