Novinky píší o sportovcích - veganech

Novinky píší o sportovcích - veganech

Server Novinky.cz již podruhé příjemně překvapil, neboť dnes publikoval článek o veganských vrcholových sportovcích. Na příkladu českých i zahraničních sportovců se tak lidé mohou přesvědčit, že mít svaly nebo dosahovat špičkových fyzických výkonů lze dobře i bez masa, vajec a mléčných výrobků.

Hrdí vegani v podání úspěšných sportovců

„Sundám si brýle, aby to nevypadalo tak intelektuálně,“ říká mi bývalý šampión v thaiboxu Jan Müller, když vyleze z posilovny brněnského studia bojových sportů a usedá za stolek u recepce. Thaiboxer ověnčený mnoha prestižními tituly sice odpovídá definici chlap jako hora, ale už dvacet let se nedotkl masa, tři roky žádného živočišného výrobku a na srdci mu leží ochrana zvířat a odpovědné spotřebitelství.

S jistotou by se o něm dalo říct, že by neublížil ani mouše. Jen při utkáních v ringu tak drsných sportů, jako jsou kickbox a thaibox, je to jiné. „Profesionální kariéru už jsem ukončil. Levé předloktí mi drží jen díky titanové destičce a šroubům. S tím si už není radno zahrávat,“ popisuje zápasník svoje poslední klání na vrcholové úrovni.

„Dostal jsem tvrdý kop do předloktí, který mi zlomil ruku. Zápas jsem sice dokončil a vyhrál, což bylo super. Jenže jsem během něj dostával do zlomené kosti i další údery. Když jsem hned potom dojel k doktorovi, měl jsem tam už několik rozdrcených úlomků,“ vysvětluje bývalý zápasník a v současnosti trenér, který je jedním ze zakladatelů projektu a internetových stránek vegan-fighter.com, kde se jako hrdí vegani či vegetariáni prezentují sportovci všech možných sportů a disciplín.

Celý článek na serveru Novinky.cz

Foto: Jan Handrejch, Právo

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Jak Billie Eilish veganizuje tenisky Nike
Obhájce práv zvířat Ricky Gervais konečně prozradil, že je veganem
Chcete jíst více rostlinně? Zapojte se do výzvy Veggie Challenge!
No Internet Connection