Novinky píší o sportovcích - veganech

Novinky píší o sportovcích - veganech

Server Novinky.cz již podruhé příjemně překvapil, neboť dnes publikoval článek o veganských vrcholových sportovcích. Na příkladu českých i zahraničních sportovců se tak lidé mohou přesvědčit, že mít svaly nebo dosahovat špičkových fyzických výkonů lze dobře i bez masa, vajec a mléčných výrobků.

Hrdí vegani v podání úspěšných sportovců

„Sundám si brýle, aby to nevypadalo tak intelektuálně,“ říká mi bývalý šampión v thaiboxu Jan Müller, když vyleze z posilovny brněnského studia bojových sportů a usedá za stolek u recepce. Thaiboxer ověnčený mnoha prestižními tituly sice odpovídá definici chlap jako hora, ale už dvacet let se nedotkl masa, tři roky žádného živočišného výrobku a na srdci mu leží ochrana zvířat a odpovědné spotřebitelství.

S jistotou by se o něm dalo říct, že by neublížil ani mouše. Jen při utkáních v ringu tak drsných sportů, jako jsou kickbox a thaibox, je to jiné. „Profesionální kariéru už jsem ukončil. Levé předloktí mi drží jen díky titanové destičce a šroubům. S tím si už není radno zahrávat,“ popisuje zápasník svoje poslední klání na vrcholové úrovni.

„Dostal jsem tvrdý kop do předloktí, který mi zlomil ruku. Zápas jsem sice dokončil a vyhrál, což bylo super. Jenže jsem během něj dostával do zlomené kosti i další údery. Když jsem hned potom dojel k doktorovi, měl jsem tam už několik rozdrcených úlomků,“ vysvětluje bývalý zápasník a v současnosti trenér, který je jedním ze zakladatelů projektu a internetových stránek vegan-fighter.com, kde se jako hrdí vegani či vegetariáni prezentují sportovci všech možných sportů a disciplín.

Celý článek na serveru Novinky.cz

Foto: Jan Handrejch, Právo

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Přiznání Gordona Ramsaye v MasterChef: „Veganské jídlo vlastně miluji.“
Proč si někteří filozofové myslí, že byste měli přestat jíst maso?
Na filmovém festivalu Slamdance měl premiéru Mobyho film o hudbě a veganství
No Internet Connection