Nejsilnější muž Německa přešel na veganství

Nejsilnější muž Německa přešel na veganství

Vynikající strongman závodník a bývalý profesionální kulturista Patrik Baboumian zažil během loňského roku mnoho sportovních úspěchů a stal se podle žebříčků nejsilnějším mužem v Německu. Ovšem v Patrikově životě se přihodila během loňského roku ještě jedna novinka - Patrik přešel z vegetariánství (bez masa se stravuje již mnoho let) na veganství. A jaké jsou jeho výkony na vegan stravě?  Při 171 centimetrech váží ve svalech 116 kilogramů. Jeho biceps má obvod půl metru. Na benč press zvedá bez podpůrných prostředků (speciální pásy a vesty) 215 kilogramů, dřepy jezdí s váhou 310 kilogramů a v mrtvém tahu zvedá 360 kilogramů. A co ke svému veganství říká? "Cítím se na čistě rostlinné stravě naprosto výborně a na mé vyrýsování to má velice pozitivní vliv. Je to prostě skvělý pocit." 

Patrik Baboumian má díky svým kořenům (do Německa emigroval v roce 1985) a image přezdívku Arménský viking. Už v dětství se začal věnovat posilování a kulturistice, kde získal mnoho úspěchů - mimo jiné vyhrál německý šampionát IFBB v kulturistice. Zároveň se i výrazně angažoval v propagaci životního stylu soucitného ke zvířatům a je dlouhodobě považován ze jednoho z nejsilnějších světových vegetariánů. K vegetariánské stravě a výživě vystupuje často i v médiích, naposledy třeba v debatě na stanici WDR.

Kromě sportovní kariéry se chce v budoucnu zaměřit i na filmovou dráhu. Více o tomto výborném sportovci, který dělá svými výkony vegetariánství a nyní už i veganství skvělou reklamu, najdete na jeho webu: http://www.armenian-viking.com/

Zdroj: http://www.vegan-fighter.com/clanky/nejsilnejsi-muz-nemecka-presel-na-veganstvi.html

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Jak Billie Eilish veganizuje tenisky Nike
Obhájce práv zvířat Ricky Gervais konečně prozradil, že je veganem
Chcete jíst více rostlinně? Zapojte se do výzvy Veggie Challenge!
No Internet Connection