Nejsilnější muž Německa přešel na veganství

Nejsilnější muž Německa přešel na veganství

Vynikající strongman závodník a bývalý profesionální kulturista Patrik Baboumian zažil během loňského roku mnoho sportovních úspěchů a stal se podle žebříčků nejsilnějším mužem v Německu. Ovšem v Patrikově životě se přihodila během loňského roku ještě jedna novinka - Patrik přešel z vegetariánství (bez masa se stravuje již mnoho let) na veganství. A jaké jsou jeho výkony na vegan stravě?  Při 171 centimetrech váží ve svalech 116 kilogramů. Jeho biceps má obvod půl metru. Na benč press zvedá bez podpůrných prostředků (speciální pásy a vesty) 215 kilogramů, dřepy jezdí s váhou 310 kilogramů a v mrtvém tahu zvedá 360 kilogramů. A co ke svému veganství říká? "Cítím se na čistě rostlinné stravě naprosto výborně a na mé vyrýsování to má velice pozitivní vliv. Je to prostě skvělý pocit." 

Patrik Baboumian má díky svým kořenům (do Německa emigroval v roce 1985) a image přezdívku Arménský viking. Už v dětství se začal věnovat posilování a kulturistice, kde získal mnoho úspěchů - mimo jiné vyhrál německý šampionát IFBB v kulturistice. Zároveň se i výrazně angažoval v propagaci životního stylu soucitného ke zvířatům a je dlouhodobě považován ze jednoho z nejsilnějších světových vegetariánů. K vegetariánské stravě a výživě vystupuje často i v médiích, naposledy třeba v debatě na stanici WDR.

Kromě sportovní kariéry se chce v budoucnu zaměřit i na filmovou dráhu. Více o tomto výborném sportovci, který dělá svými výkony vegetariánství a nyní už i veganství skvělou reklamu, najdete na jeho webu: http://www.armenian-viking.com/

Zdroj: http://www.vegan-fighter.com/clanky/nejsilnejsi-muz-nemecka-presel-na-veganstvi.html

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Vědec na sobě provedl experiment, aby porovnal dopady veganského a neveganského stravování. Zde jsou výsledky.
Přiznání Gordona Ramsaye v MasterChef: „Veganské jídlo vlastně miluji.“
Proč si někteří filozofové myslí, že byste měli přestat jíst maso?
No Internet Connection