Na filmovém festivalu Slamdance měl premiéru Mobyho film o hudbě a veganství

Na filmovém festivalu Slamdance měl premiéru Mobyho film o hudbě a veganství

Vegan Food & Living

Mobyho režijní debut „Punk Rock Vegan Movie“ osvětluje historii punk rocku spojenou s právy zvířat

V lednu tohoto roku měl festivalovou premiéru film, který se zabývá „překvapivou“ historií punk rocku a jeho úzkým propojením se zvířecím aktivismem.

Film Punk Rock Vegan Movie režiséra Mobyho byl zahajovacím filmem filmového festivalu Slamdance 2023, který se uskutečnil 20. ledna v Park City v Utahu.

Film, který je Mobyho režijním debutem, je kritiky popisován jako „vášnivý a stylisticky svérázný pohled na přetrvávající vztah mezi světem punk rocku a právy zvířat“. Vypráví o tom, „jak se punk rock překvapivě stal živnou půdou pro veganský aktivismus“.

Obsahuje rozhovory s významnými osobnostmi punkrockového světa, mimo jiné s Davem Navarrem, Tonym Kanalem, Amy Lee a Captainem Sensible.

Film nevypráví pouze příběh, ale je také velkou výzvou pro lidi, která hlásá do světa, aby „povstali a inteligentně, vášnivě a hlasitě bojovali proti nespravedlnosti“.

Po premiéře na festivalu Slamdance byl film zveřejněný online a je momentálně zdarma ke shlédnutí na Youtube:

Punk Rock Vegan Movie

Vstup vášnivého vegana Mobyho do světa veganských dokumentů jeho fanoušky nepřekvapí, protože vědí, že se tento multiplatinový zpěvák, skladatel, producent a spisovatel už léta angažuje v boji za práva zvířat.

Navzdory obrovskému úspěchu v roli hudebníka a lásce k hudbě vidí jako svou hlavní životní náplň „pomoc při vytváření světa, v němž zvířata a všechny cítící bytosti mohou jednoduše žít svůj vlastní život“.

V prohlášení zaslaném časopisu Vegan Food & Living Moby uvedl: „Punk Rock Vegan Movie vznikl, aby osvětlil překvapivou a inspirativní historii punk rocku spjatou s právy zvířat, ale také aby lidem připomněl, jak důležité a naléhavé je se ztotožnit s nekompromisní etikou a činy původních punk rockových aktivistů“.

Po světové premiéře na festivalu Slamdance je film váš. Mým cílem je jej darovat, protože se nemohu s čistým svědomím snažit vydělat na něčem, co je v podstatě dílem lásky a mého aktivismu.“

Zdroj: Vegan Food & Living, překlad: Nela Otáhalová, korektura: Denisa Osovska

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

VeganFest 2024 začíná v sobotu
Nový dokumentární seriál Netflixu o jednovaječných dvojčatech inspiruje lidi, aby přestali jíst maso
Nový dokumentární film otevírá kontroverzní téma záchran zvířat z velkochovů
No Internet Connection