Majitelka útulku vydává knížku o soužití s prasaty. Výdělek pomůže prasátkům, o která pečuje

Majitelka útulku vydává knížku o soužití s prasaty. Výdělek pomůže prasátkům, o která pečuje

Ve při s vepři. Tak zní název knížky, kterou se rozhodla vlastním nákladem vydat Štěpánka Kučerová, která spolu-provozuje útulek pro prasata v nouzi. Knížka se snaží přiblížit, jaké je soužití s prasátky, zejména jejich specifickou osobnost. Veškeré peníze navíc mimo náklady, půjdou na podporu prasátek.

vepri esmeralda

Útulek, který autorka knihy spolu-provozuje, slouží jako azyl pro prasátka, která si prošla nelehkou životní situací a poklidně zde přirozeně dožívají. V knize je spousta příběhů ze života s prasaty a provozování útulku pro ně. Čtenář se dozví, jaká jsou prasata povahově, jak se chovají mezi sebou a k člověku.

vepri drbani

Ukazuje je jako vnímavé, inteligentní a citlivé bytosti s bohatým společenským životem. Nechybí ani ukázka jejich intelektuálních schopností a rozvinuté emocionální stránky - ta je zde vyobrazena velmi humorně.

vepri duse

Knížku doplňuje souhrn toho nejdůležitějšího, co je potřeba vědět, než si člověk prasátko jako společníka pořídí, nezakrývám žádná negativa tohoto partnerství,“ vysvětlila autorka. Zároveň dodává, že nám prasata svým chováním neustále nastavují zrcadlo a o to hůře se s nimi žije - je to jen pro silné nátury.

vepri0

Knížka je psaná formou krátkých skečů a doplňuje ji dvacet černobílých originálních ilustrací, které nakreslila Marcela Jedlinská. Zájemci o publikaci mohou využít tento formulář na webu nebo mohou autorku Štěpánku Kučerovou kontaktovat na jejím facebooku (ideálně co nejdříve, pokud ji chtějí dostat do Vánoc). Knížka obsahuje 127 stránek a doporučená cena je 250 korun a poštovné.

vepri mimi

Autorka: Marie Mrázová, Korektura: Tereza Vandrovcová, Fotky: Štěpánka Kučerová

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Vědci přišli s novou metodou, jak číst prasečí emoce
Lewis Hamilton vybízí své fanoušky, aby zhlédli veganský dokument na Amazon Prime
Je nejvyšší čas přestat jíst prasata?
No Internet Connection