Lewis Hamilton: pilot formule 1 o svém přechodu na veganství a obavách o planetu

Lewis Hamilton: pilot formule 1 o svém přechodu na veganství a obavách o planetu

[BBC] Lewis Hamilton říká, že se chce stát veganem, aby dosáhl co nejzdravějšího možného životního stylu a vyhnul se poškozování planety. Tento pilot F1 ze stáje Mercedes k tomu dodává, že ho inspiroval dokument o masném průmyslu a jeho možných dopadech na životní prostředí, zvířata a lidské zdraví.  

Brit Hamilton, který se kvalifikoval jako pátý na nedávné singapurské Grand Prix, již většinu tohoto roku nejedl kuřata.“Červené maso jsem přestal jíst před dvěma lety, po většinu tohoto roku jsem byl pescetariánem a teď jsem vyřadil z jídelníčku i ryby,” říká lídr šampionátu.

Co jako lidská rasa děláme světu.. To znečištění (ve smyslu emisí skleníkových plynů) pocházejících z množství chovaných krav, je neuvěřitelné.”

Říká se, že je toho dokonce víc, než vyprodukujeme letadly a auty, což je dost šílené, když se nad tím zamyslíte. Ta krutost je strašná a já ji nechci podporovat a chci žít zdravější život.”

Hamilton, kterému je nyní 32 let, připustil, že stravování bez jakýchkoli živočišných produktů může být výzvou pro životní styl.

Tady v Singapuru, kde mu jídlo připravují kuchaři, jedl zatím jen rostlinnou stravu, ale sám přiznává, že vydržet u toho bude možná obtížné.

Zatím necítím, že by mi něco chybělo”, říká. “Ale nevím, jak těžké to bude, až se vrátím domů. To bude ta opravdová výzva.


Hamilton letos usiluje o čtvrtý titul F1

Každý vegan kterého potkám říká, že stát se veganem bylo nejlepší rozhodnutí v životě.”

Když se díváte na ten dokument a vidíte, jak vám maso ucpává cévy, vidíte všechny ty věci, které do masa přidávají, věci, které všichni jíme. Ne, nechci to přehlížet.

Hamilton dodává, že jeho rodinná anamnéza měla velký vliv na jeho rozhodování, protože se v jeho rodině často objevovala onemocnění srdce a rakovina.

Nechci za 10 nebo 20 let dostat cukrovku nebo jinou takovou nemoc,” říká. “Můžu se rozhodnout riskovat a jíst to co doposud, ale když už potom onemocníte podobnou nemocí, tak to chcete změnit. A tomu se snažím předejít.

Věřím, že je to ten správný směr, a věřím, že když o něm dám vědět ostatním kolem sebe, lidem, kteří mě sledují, tak jich to možná pár povzbudí ke stejnému kroku.”

Zdroj: BBC, Překlad: Nathaniel Navarr, Korektura: Alexandr Darius Radecký

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Přiznání Gordona Ramsaye v MasterChef: „Veganské jídlo vlastně miluji.“
Proč si někteří filozofové myslí, že byste měli přestat jíst maso?
Na filmovém festivalu Slamdance měl premiéru Mobyho film o hudbě a veganství
No Internet Connection