Kvík: Animovaný film o přátelství holčičky a prasátka je právě v kinech

Kvík: Animovaný film o přátelství holčičky a prasátka je právě v kinech

AČFK

Animovaný celovečerní film Kvík vstoupil 10. listopadu 2022 do českých kin. Dojemný, dramatický i vtipný příběh o přátelství holčičky a prasátka vznikl v nizozemské produkci technikou loutkové stop-motion animace a premiéru měl na letošním MFF v Berlíně. 

Hrdinkou filmu je devítiletá Babs, která pochází z vegetariánské rodiny a jako každé dítě miluje zvířata. O prázdninách ji čekají hned dvě báječné věci. Nejdříve zjistí, že ten starý pán, který se znenadání objevil u nich doma, je její dědeček. A hlavně – děda Tuitjes jí dá k narozeninám roztomilé malé prasátko, které pojmenovala Kvík. Jenomže rodinné soužití s Kvíkem není zrovna jednoduché a Babs si ho může nechat jen pod podmínkou, že absolvuje výcvik. Vycvičit Kvíka není jen tak, ale Babs je šťastná a prožívá s dědou a svým malým růžovým kamarádem báječné léto. Dokud se v dědově kufru nenajde přístroj na výrobu klobás. A dokud děda nezmizí i s Kvíkem.

Kvik_PressStill3.jpg

Silný motiv přátelství holčičky a prasátka i mírně aktivistický nádech podporuje dobrý vztah ke zvířatům a je vhodný pro děti od 3 let i jejich rodiče, promítá se s českým dabingem.

„Mascha Halberstadová vyšvihla stop-motion zázrak, který bude bavit děti (hlavní prasátková linie) i dospělé (černý humor). A pak je tu takřka freudovská fixace na exkrementy, která bude bavit úplně všechny... Inteligentního rodinného obsahu je v českých kinech zatraceně málo a naším cílem je, aby Kvík s elegancí sobě vlastní splatil tento dluh...,“ říká Jan Jílek, programový ředitel Asociace českých filmových klubů (AČFK).

Aktuální přehled projekcí je možné najít na webových stránkách filmu.

Film je vhodný také k promítání ve školách či školkách, k tomuto účelu připravila AČFK pracovní listy pro pedagogy a žáky.

Oficiální trailer s českým dabingem: 

 

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Krátký animovaný film MILK ukazuje mlékárenský průmysl z pohledu matky
Image Nového Zélandu neodpovídá realitě, říká Čech, který se podílel na dokumentu Milked
Dlouho očekávaný film Svědectví o životech zvířat v českých chovech vstoupil do digitální distribuce
No Internet Connection