Kožešiny na molo nepatří - Stella McCartney na Pařížském týdnu módy vyjádřila svůj názor na kožešinový průmysl

Kožešiny na molo nepatří - Stella McCartney na Pařížském týdnu módy vyjádřila svůj názor na kožešinový průmysl

Krávy, zebry a králíci… no teda! Tato zvířata se díky Stelle McCartney prošla po mole při Pařížském týdnu módy.

Návrhářka využila svou poslední přehlídku k tomu, aby vyjádřila svůj názor na používání kožešiny v módním průmyslu, a během představení své zimní kolekce na molo poslala i modely a modelky ve zvířecích kostýmech.

Před samotnou přehlídkou McCartney na svém Instagramu sdílela animovaná videa se zvířátky, která se stavěla kriticky k používání kožešin a kůže v oděvním průmyslu.

kralik stella

Jak bylo patrné i z jednoho z videí, značka Stella McCartney se otevřeně hlásí k tomu, že již od roku 2001 (roku vzniku značky, pozn. redakce) ve svých designech nepoužívá kůži, peří, ani kožešinu.

“Kabát z pravé kožešiny má mnohem větší dopad na životní prostředí než umělý, a to z mnoha a mnoha důvodů,” uvedla Stella McCartney v rámci interview pro časopis Vogue v roce 2019. “Jedním z důvodů je kruté zacházení se zvířaty, o které se, vypadá to, nikdo nezajímá a nemluví se o něm, přitom je ale podle mě osobně naprosto zásadní.

Aby k této tematice přitáhla více pozornosti, uspořádala McCartney v předvečer své minulé přehlídky debatu s módními znalci o udržitelnosti v módním průmyslu. Podle informací, které její společnost poskytla, bylo 75 % kolekce ušito z materiálů šetrných k životnímu prostředí.

V loňském roce McCartney spolupracovala s Taylor Swift na vytvoření snové kolekce oblečení k propagaci zpěvaččina alba Lover. Kolekce byla k dostání v přechodném pop-up obchodě Lover v New Yorku.

V předchozích letech návrhářka spolupracovala s množstvím značek a celebrit na řadách ekologicky šetrného oblečení a šperků. Dvakrát dokonce pracovala se značkou Adidas, kdy navrhla dva páry veganských verzí populárních botasek Stan Smith.

Zdroj: Yahoo, Překlad: Alec Johanes, Korektura: Andrea Hermanová

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Nezisková organizace Good Food Institute vyzývá k rozsáhlé veřejné podpoře výzkumu a vývoje alternativních zdrojů bílkovin
Amsterdam je prvním hlavním městem v EU, které podpořilo The Plant Based Treaty
Přiznání Gordona Ramsaye v MasterChef: „Veganské jídlo vlastně miluji.“
No Internet Connection