Kožešiny na molo nepatří - Stella McCartney na Pařížském týdnu módy vyjádřila svůj názor na kožešinový průmysl

Kožešiny na molo nepatří - Stella McCartney na Pařížském týdnu módy vyjádřila svůj názor na kožešinový průmysl

Krávy, zebry a králíci… no teda! Tato zvířata se díky Stelle McCartney prošla po mole při Pařížském týdnu módy.

Návrhářka využila svou poslední přehlídku k tomu, aby vyjádřila svůj názor na používání kožešiny v módním průmyslu, a během představení své zimní kolekce na molo poslala i modely a modelky ve zvířecích kostýmech.

Před samotnou přehlídkou McCartney na svém Instagramu sdílela animovaná videa se zvířátky, která se stavěla kriticky k používání kožešin a kůže v oděvním průmyslu.

kralik stella

Jak bylo patrné i z jednoho z videí, značka Stella McCartney se otevřeně hlásí k tomu, že již od roku 2001 (roku vzniku značky, pozn. redakce) ve svých designech nepoužívá kůži, peří, ani kožešinu.

“Kabát z pravé kožešiny má mnohem větší dopad na životní prostředí než umělý, a to z mnoha a mnoha důvodů,” uvedla Stella McCartney v rámci interview pro časopis Vogue v roce 2019. “Jedním z důvodů je kruté zacházení se zvířaty, o které se, vypadá to, nikdo nezajímá a nemluví se o něm, přitom je ale podle mě osobně naprosto zásadní.

Aby k této tematice přitáhla více pozornosti, uspořádala McCartney v předvečer své minulé přehlídky debatu s módními znalci o udržitelnosti v módním průmyslu. Podle informací, které její společnost poskytla, bylo 75 % kolekce ušito z materiálů šetrných k životnímu prostředí.

V loňském roce McCartney spolupracovala s Taylor Swift na vytvoření snové kolekce oblečení k propagaci zpěvaččina alba Lover. Kolekce byla k dostání v přechodném pop-up obchodě Lover v New Yorku.

V předchozích letech návrhářka spolupracovala s množstvím značek a celebrit na řadách ekologicky šetrného oblečení a šperků. Dvakrát dokonce pracovala se značkou Adidas, kdy navrhla dva páry veganských verzí populárních botasek Stan Smith.

Zdroj: Yahoo, Překlad: Alec Johanes, Korektura: Andrea Hermanová

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Město New York zavádí veganské pátky ve školních jídelnách
Jak Billie Eilish veganizuje tenisky Nike
Německo oficiálně zakázalo vybíjení kohoutků
No Internet Connection