Knihy o právech zvířat ke stažení zdarma

Knihy o právech zvířat ke stažení zdarma

Na internetu jsou nyní (se souhlasem dr. Čejky a nakladatelství Práh) zcela zdarma ke stažení dvě výborné publikace, které se zabývají etikou vůči mimolidským bližným.

První knihou je sbírka z roku 2005 Jejich jest království (pdf ke stažení zde), kterou sestavil a předmluvou doplnil dr. Jan Čejka. Jedná se o výbor z knih o etickém chování vůči zvířatům a jejich osudu. Dominion: The Power of Man the Suffering of Animals, and the Call to Mercy (St.Martin´s Press, 2002, Matthew Scully); Without a Tear: Our Tragic Relationship with Animals ( University of Illinois Press, 2004, Board of Trustees of the University of Illinois); The Pig Who Sang to the Moon (Ballantine Books, The Random House Publishing Group, 2003, Jeffrey Moussaieff Masson).

Druhou publikací je knížka Zvířata jsou naši bližní z roku 2010 (pdf ke stažení zde). Jde o soubor krátkých kapitol vybraných z děl známých humanistů, filozofů a křesťanských myslitelů, který taktéž sestavil dr. Čejka. Nutí čtenáře k vážnému zamyšlení nad životem zvířat v dnešní materialisticky zaměřené společnosti, nad jejich osudem a bezohledném využívání v různých odvětvích lidského konání, a to zvláště v soudobém systému živočišné výroby. Knížka je výzvou ke změně našeho vztahu k mimolidským stvořením, k soucitu s jejich utrpením a k odpovědnosti za jejich ochranu.

Kromě těchto dvou knich bych ráda upozornila i na článek dr. Čejky Proč mají mít zvířata svá práva, který v dubnu 2014 vyšel v Orientaci Lidových novoin. Článek si můžete přečíst zde (pdf).

Autor: Tereza Vandrovcová

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Přiznání Gordona Ramsaye v MasterChef: „Veganské jídlo vlastně miluji.“
Proč si někteří filozofové myslí, že byste měli přestat jíst maso?
Na filmovém festivalu Slamdance měl premiéru Mobyho film o hudbě a veganství
No Internet Connection