Knihy o právech zvířat ke stažení zdarma

Knihy o právech zvířat ke stažení zdarma

Na internetu jsou nyní (se souhlasem dr. Čejky a nakladatelství Práh) zcela zdarma ke stažení dvě výborné publikace, které se zabývají etikou vůči mimolidským bližným.

První knihou je sbírka z roku 2005 Jejich jest království (pdf ke stažení zde), kterou sestavil a předmluvou doplnil dr. Jan Čejka. Jedná se o výbor z knih o etickém chování vůči zvířatům a jejich osudu. Dominion: The Power of Man the Suffering of Animals, and the Call to Mercy (St.Martin´s Press, 2002, Matthew Scully); Without a Tear: Our Tragic Relationship with Animals ( University of Illinois Press, 2004, Board of Trustees of the University of Illinois); The Pig Who Sang to the Moon (Ballantine Books, The Random House Publishing Group, 2003, Jeffrey Moussaieff Masson).

Druhou publikací je knížka Zvířata jsou naši bližní z roku 2010 (pdf ke stažení zde). Jde o soubor krátkých kapitol vybraných z děl známých humanistů, filozofů a křesťanských myslitelů, který taktéž sestavil dr. Čejka. Nutí čtenáře k vážnému zamyšlení nad životem zvířat v dnešní materialisticky zaměřené společnosti, nad jejich osudem a bezohledném využívání v různých odvětvích lidského konání, a to zvláště v soudobém systému živočišné výroby. Knížka je výzvou ke změně našeho vztahu k mimolidským stvořením, k soucitu s jejich utrpením a k odpovědnosti za jejich ochranu.

Kromě těchto dvou knich bych ráda upozornila i na článek dr. Čejky Proč mají mít zvířata svá práva, který v dubnu 2014 vyšel v Orientaci Lidových novoin. Článek si můžete přečíst zde (pdf).

Autor: Tereza Vandrovcová

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Jak Billie Eilish veganizuje tenisky Nike
Obhájce práv zvířat Ricky Gervais konečně prozradil, že je veganem
Chcete jíst více rostlinně? Zapojte se do výzvy Veggie Challenge!
No Internet Connection