Každý pátý mladý Brit je vegetarián

Každý pátý mladý Brit je vegetarián

Podle nového průzkumu se vegetariánství ve Velké Británii těší nejvyšší oblibě v dějinách. Z výzkumu společnosti Mintel zveřejněného minulý týden, akorát v době oslav Světového dne vegetariánství, vyplývá, že každý osmý dospělý Brit je vegetariánem nebo veganem. Ve věkové skupině 16- až 24letých jde dokonce o každého pátého, tedy 20 %.

Analytička společnosti Mintel Laura Jones k tomu říká: "Z našeho výzkumu ke Světovému dni vegetariánství je zřejmé, jak výrazný efekt má vegetariánství na britský trh potravin a nápojů. V celosvětovém kontextu má bezmasý trh pozitivní vyhlídky a zřejmě dále poroste pod vlivem sílící spotřební tendence k omezování masa."

Organizace také uvádí, že se od roku 2009 počet vegetariánských produktů zdvojnásobil, neboť 12 % všech potravin a nápojů uvedených na trh v roce 2013 bylo označeno jako vegetariánské (oproti 6 % v roce 2009). Hodnota bezmasého trhu v roce 2013 přesahovala jednu miliardu dolarů.

Zdroj: VegNews.com, Mintel.com, Překlad: Silvestr Vandrovec Špaček, Ilustrační foto: Veggie Burger

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Nezisková organizace Good Food Institute vyzývá k rozsáhlé veřejné podpoře výzkumu a vývoje alternativních zdrojů bílkovin
Společnost Planted Foods vyrábí veganské kuřecí maso za prosklenými zdmi
Studie potvrdila, že i zpracované veganské potraviny jsou pro planetu lepší než živočišné
No Internet Connection