Dojemné shledání dvou nerozlučných přátel (video)

Dojemné shledání dvou nerozlučných přátel (video)

V dnešní době se zdá skoro absurdní, že by někdo ještě věřil tomu, že zvířata postrádají emoce. I kdyby takový skeptik existoval, přiložené video jej přesvědčí o opaku.

Předminulý týden byla ve Spojených státech jedné ženě zabavena skupina velmi zanedbaných zvířat a odvezena do bezpečí. Z kapacitních důvodů musela být tato zvířata rozdělena a část skončila v azylu pro tzv. hospodářská zvířata Animal Place v Kalifornii, zatímco druhá putovala do jiného podobného zařízení.

Kozlík Mr. G byl převezen do Animal Place, nicméně nikdo netušil, jak moc je vázaný na svého dlouholetého přítele, oslíka Jellybean, se kterým žil celých 10 let.

Mr. G byl z tohoto odloučení tak smutný, že šest dní nechtěl vyjít ven, pouze ležel v rohu a odmítal přijímat potravu. Ačkoliv byl po zdravotní stránce v pořádku, zdálo se, že je v hluboké depresi.

Dobrovolníci z azylu se rozhodli, že s tím musí něco udělat a jeli 14 hodin do druhého azylu jen proto, aby se Jellybean a Mr. G mohli znovu shledat. Ačkoliv oslíka v azylu chovat nikdy neplánovali, věděli, že tihle dva musí zůstat pohromadě.

Když Jellybean vykládali z nákladního vozu, bylo to poprvé, co se Mr. G rozzářil a ihned vyběhl ze stodoly. Jejich dojemné setkání můžete sledovat na přiloženém videu.

Zajímá-li vás další aktivity azylu Animal Place, sledujte jejich facebook či web. Pokud se podaří sehnat dostatek financí a vhodné místo, bude podobný azyl nesoucí jméno Statek Naděje otevřen i v Česku - zde je FB stránka Statku Naděje, jejíž fanoušci budou pravidelně informováni o dalším postupu.

Zdroj: OneGreenPlanet.org

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Jatka - krvavý úkol (dokument BBC)
Nový dokumentární film otevírá kontroverzní téma záchran zvířat z velkochovů
Síla soucitu: Druhá série je nyní online – objevte inspirující veganské příběhy
No Internet Connection