3D simulace: očima prasnice v kleci

3D simulace: očima prasnice v kleci

Po kliknutí na následující obrázek se spustí hlasitá 3D simulace, ve které máte šanci vidět svět očima prasnice v individuálním kotci. Spustíte ji kliknutím na šipku s nápisem YOU (ty). Vysvětlivky k animaci: LAY DOWN = lehnout si, GNAW = ohryzávat, SWAY = naklonit se, TURN AROUND = otočit se. Kliknutím jinam animaci zastavíte.

Držení prasnic v klecích a individuálních kotcích je v evropských velkochovech běžnou procedurou. Směrnice Rady 2008/120/EC sice (alespoň) reguluje dobu, kterou prasata v kleci stráví (oficiálně 4 týdny v rámci jedné březosti), nicméně jak ukazují výzkumy organizace Compassion in World Farming, není tato směrnice všude dodržována.

Zatímco prasata určená na maso se dožívají pouhých 6 měsíců, prasnice určené na "produkci" selat žijí průměrně 4 - 5 let, přičemž březí jsou minimálně 2x ročně. Až na unikátní výjimečné případy nemají prasnice v chovech žádnou podestýlku ani manipulativní materiál, leží na železobetonových nebo plastových roštech a podlahách. Více info o životě prasat a odkaz na kampaň Společnosti pro zvířata najdete zde.

Prasata jsou velmi citlivá, inteligentní, sociální a hravá stvoření. Jak dlouho ještě budeme jakožto "civilizovaná společnost" tolerovat, že jsou jejich zájmy i přirozené potřeby ignorovány?

Zdroj: http://www.animalvisuals.org/projects/empathy/virtualgestationcrate

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Kolem 70 lidí obsadilo mléčnou farmu, aby se veřejnost dozvěděla pravdu o mléku
Vědci přišli s novou metodou, jak číst prasečí emoce
Úspěch: První pokuta za prodej pokrmu foie gras kvůli týrání zvířat
No Internet Connection