‼️VEGET se bude nově konat jednou měsíčně, a to každé první pondělí.‼️VEGET will now be held once a month, on every first Monday.‼️
Scroll down for english...
Příležitost pro všechny vegany, vegetariány a každého kdo má zájem o rostlinnou stravu. Přijďte si pokecat, dát si něco dobrého a poznat nové lidi.
🏳️🌈Akce je safespace a nejen pro vegany.🏳️⚧️
Budeme se těšit na nové i pravidelné účastníky.💚
---------------------
An opportunity for English-speaking vegans, vegetarians and those interested in plant-based food alike. Come to chat, have something nice to eat and meet new people.
🏳️🌈Event is safespace, bilingual 🇨🇿 🇬🇧 and not just for vegans.🏳️⚧️
See you there.💚
