VeganFest debata o budoucnosti vegan gastra (Brno)

Neděle 19. 3. 2023  13:00 - 14:15
Přednáška
Ve Vaňkovce 1, Trnitá, Brno-střed
Brno-město
VeganFest debata o budoucnosti vegan gastra (Brno)
Reklama
Přidat do kalendáře 19-03-2023 13:00 19-03-2023 14:15 Europe/Prague VeganFest debata o budoucnosti vegan gastra (Brno) 👉O čem je debata Tento rok se na VeganFestu premiérově objeví také debata brněnských provozovatelů veganských restaurací. Myslíme si, že v době,... Brno-město, Ve Vaňkovce 1, Trnitá, Brno-střed

👉O čem je debata

Tento rok se na VeganFestu premiérově objeví také debata brněnských provozovatelů veganských restaurací. Myslíme si, že v době, kdy restaurace prošly několika zlomy, jako byla covidová krize a následné zdražování cen energií a potravin, může tato debata osvětlit spoustu věcí. V debatě se také podíváme na nové gastronomické trendy nebo příběhy jednotlivých účastníků debaty.

 

👉Kdo v debatě vystoupí?

Petra Drábková – Peťa je provozovatelkou restaurace Fryends a v minulosti byla také zakladatelkou dvou restaurací s názvem Pilgrim. Samotnou Peťu jste mohli vidět v našem seriálu Síla soucitu, který se odehrává v již zaniklé provozovně Pilgrimu. Peťa je chodící sluníčko a nevzdává se. 🙂

 

Jiří Malenovský – známý jako Jiřina je provozovatel nyní již veganské restaurace Vegalité. Vegalité byla jedna z prvních vegetarianských restaurací v Brně a stála u samotného rozmachu veganství. Vegalité je známé nejenom svým jídlem, ale také svoji klubovou kulturou. Kromě samotného provozování restaurace se Jiřina podílel například i na pořádání již zaniklého festivalu Protestfest. Mezi jeho záliby patří jeho kočky Kočíz, Don Červíno a Bebino.

 

Buchta je Družstevnice v sociálním družstvu Tři Ocásci. Momentálně se v družstvu věnuje provozu komunitního centra (dříve veganské restaurace a kavárny) Základna, pomáhá s provozem Cukr úderce (dřívější Cukrárna, která nyní peče na Základně) a spolupodílí se na chodu družstevního nakladatelství Nevim. Ráda vaří a peče veganské dobroty, zajímá ji alternativní a solidární ekonomika a environmentální témata.

 

Moderovat bude Veronika Chlupová, dlouholetá součást Kolektivu pro zvířata, která přešla na dráhu dobrovolnice a moderátora.

 

👉Tato přednáška je součástí festivalu VeganFest a je pro veřejnost, stejně jako celý festival, zcela zdarma. Více informací na www.veganfest.cz, kde najdete celý program na tento devítidenní festival. Festival pořádá organizace Kolektiv pro zvířata a partnery festivalu jsou organizace ProVeg, Animale Save ČR, Divadlo Husa na provázku nebo Soucitne.cz. 

Odkazy

Webové stránky

Událost na Facebooku

Událost na mapě

49.18832199999999,16.6148264

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Prague Vegan Meetup in English No. 4 (Praha)
Rostlinné ochutnávky (Ostrava)
Velikonoční veganské ochutnávky #2 (Praha)
Prager Veganer Stammtisch auf Deutsch Nr. 4 (Praha)
VEGAN TÁBOR PRO DOSPĚLÉ (Vápenná)
VEGAN SPORT CLUB CAMP 2023
No Internet Connection