VeganFest debata o budoucnosti vegan gastra (Brno)

Ned─Ťle 19. 3. 2023  13:00 - 14:15
P┼Öednáška
Ve Va┼łkovce 1, Trnitá, Brno-st┼Öed
Brno-m─Ťsto
VeganFest debata o budoucnosti vegan gastra (Brno)
Reklama
P┼Öidat do kalend├í┼Öe 19-03-2023 13:00 19-03-2023 14:15 Europe/Prague VeganFest debata o budoucnosti vegan gastra (Brno) ­čĹëO ─Źem je debata Tento rok se na VeganFestu premi├ęrov─Ť objev├ş tak├ę debata brn─Ťnsk├Żch provozovatel┼» vegansk├Żch restaurac├ş. Mysl├şme si, ┼że v dob─Ť,... Brno-m─Ťsto, Ve Va┼łkovce 1, Trnitá, Brno-st┼Öed

­čĹëO ─Źem je debata

Tento rok se na VeganFestu premi├ęrov─Ť objev├ş tak├ę debata brn─Ťnsk├Żch provozovatel┼» vegansk├Żch restaurac├ş. Mysl├şme si, ┼że v dob─Ť, kdy restaurace pro┼íly n─Ťkolika zlomy, jako byla covidov├í krize a n├ísledn├ę zdra┼żov├ín├ş cen energi├ş a potravin, m┼»┼że tato debata osv─Ťtlit spoustu v─Ťc├ş. V debat─Ť se tak├ę pod├şv├íme na nov├ę gastronomick├ę trendy nebo p┼Ö├şb─Ťhy jednotliv├Żch ├║─Źastn├şk┼» debaty.

 

­čĹëKdo v debat─Ť vystoup├ş?

Petra Dr├íbkov├í ÔÇô Pe┼ąa je provozovatelkou restaurace Fryends a v minulosti byla tak├ę zakladatelkou dvou restaurac├ş s n├ízvem Pilgrim. Samotnou Pe┼ąu jste mohli vid─Ťt v na┼íem seri├ílu S├şla soucitu, kter├Ż se odehr├ív├í v ji┼ż zanikl├ę provozovn─Ť Pilgrimu. Pe┼ąa je chod├şc├ş slun├ş─Źko a nevzd├ív├í se. ­čÖé

 

Ji┼Ö├ş Malenovsk├Ż ÔÇô zn├ím├Ż jako Ji┼Öina je provozovatel nyn├ş ji┼ż vegansk├ę restaurace Vegalit├ę. Vegalit├ę byla jedna z prvn├şch vegetariansk├Żch restaurac├ş v Brn─Ť a st├íla u samotn├ęho rozmachu veganstv├ş. Vegalit├ę je zn├ím├ę nejenom sv├Żm j├şdlem, ale tak├ę svoji klubovou kulturou. Krom─Ť samotn├ęho provozov├ín├ş restaurace se Ji┼Öina pod├şlel nap┼Ö├şklad i na po┼Ö├íd├ín├ş ji┼ż zanikl├ęho festivalu Protestfest. Mezi jeho z├íliby pat┼Ö├ş jeho ko─Źky Ko─Ź├şz, Don ─îerv├şno a Bebino.

 

Buchta je Dru┼żstevnice v soci├íln├şm dru┼żstvu T┼Öi Oc├ísci. Moment├íln─Ť se v dru┼żstvu v─Ťnuje provozu komunitn├şho centra (d┼Ö├şve vegansk├ę restaurace a kav├írny) Z├íkladna, pom├íh├í s provozem Cukr ├║derce (d┼Ö├şv─Ťj┼í├ş Cukr├írna, kter├í nyn├ş pe─Źe na Z├íkladn─Ť) a spolupod├şl├ş se na chodu dru┼żstevn├şho nakladatelstv├ş Nevim. R├ída va┼Ö├ş a pe─Źe vegansk├ę dobroty, zaj├şm├í ji alternativn├ş a solid├írn├ş ekonomika a environment├íln├ş t├ęmata.

 

Moderovat bude Veronika Chlupov├í, dlouholet├í sou─Ź├íst Kolektivu pro zv├ş┼Öata, kter├í p┼Öe┼íla na dr├íhu dobrovolnice a moder├ítora.

 

­čĹëTato p┼Öedn├í┼íka je sou─Ź├íst├ş festivalu VeganFest a je pro ve┼Öejnost, stejn─Ť jako cel├Ż festival, zcela zdarma. V├şce informac├ş na www.veganfest.cz, kde najdete cel├Ż program na tento dev├ştidenn├ş festival. Festival po┼Ö├íd├í organizace Kolektiv pro zv├ş┼Öata a partnery festivalu jsou organizace ProVeg, Animale Save ─îR, Divadlo Husa na prov├ízku nebo Soucitne.cz. 

Odkazy

Webov├ę str├ínky

Událost na Facebooku

Ud├ílost na map─Ť

49.18832199999999,16.6148264

Vytisknout  

Podpo┼Öte Soucitn─Ť

 

Souvisej├şc├ş ─Źl├ínky

Prague Vegan Meetup in English No. 4 (Praha)
Rostlinn├ę ochutn├ívky (Ostrava)
Velikono─Źn├ş vegansk├ę ochutn├ívky #2 (Praha)
Prager Veganer Stammtisch auf Deutsch Nr. 4 (Praha)
VEGAN TÁBOR PRO DOSPĚLÉ (Vápenná)
VEGAN SPORT CLUB CAMP 2023
No Internet Connection