Světový den bez kožešin (Brno)

Pátek 28. 11. 2014  17:00 - 18:00
Demonstrace
Brno
Brno-město
Světový den bez kožešin (Brno)

Již začalo vyvražďování kožešinových zvířat, kterých zemřou miliony kvůli zbytečnostem jako kožešinové límce, bambule či jiné "ozdoby". V ČR máme stále v provozu 12 kožešinových farem, podobný osud čeká lišky, norky a činčily. Zabíjí se výfukovými plyny a elektrickým proudem - elektrodami umístěnými do úst a konečníku. Zabíjeny jsou mláďata ve věku 6-10 měsíců. Tato zvířata prožila celý život v malých, těsných klecích, trpěla často neléčenými infekcemi a sebepoškozováním.

V některých státech EU jsou již kožešinové farmy zakázány. Proč jsme stále pozadu? Řekněme NE!

Vyzýváme všechny odpůrce kožešin a kožešinového průmyslu z Brna a okolí, aby se zapojili do protestního průvodu pořádaného k příležitosti Světového dne bez kožešin. Byli bychom rádi, kdybyste si s sebou přinesli vlastní transparenty, trička s protestními nápisy, bílá trička a kožichy určené ke zkrvavení. Na místě budou k zapůjčení trika a košile, možno navléct např. na mikinu, samozřejmě to ale není podmínkou.

Důrazně prosíme, aby se událost hlásili jen lidé, kteří skutečně přijdou, abychom měli zhruba přehled, kolik lidí se pochodu zúčastní.

Pochod začne v 17:00 na na náměstí Svobody před McDonaldem. Součástí protestu bude též informační stánek s letáky, peticí a promítáním.

Připojujeme se k světové události:

https://www.facebook.com/events/1484983101789898/?ref=2&ref_dashboard_filter=calendar

Světový den bez kožešin je přejat z Ameriky, kde se již stalo zvykem pořádat protikožešinové demonstrace každý pátek po dni Díkůvzdání (Fur Free Friday), tento den vyráží většina Američanů na předvánoční nákupy. První nenásilná protikožešinová akce proběhla v tento den již v roce 1985 před obchodním domem Macy´s v New Yorku a Sacramentu. Postupně se však nápad ujal po celém světě.

Více informací o problematice kožešinové "módy" najdete na www.protisrsti.cz..

http://www.ukaztetovlade.cz/

https://www.facebook.com/befurfree?pnref=story

https://www.facebook.com/antifurcoalition

Odkazy

Webové stránky:
http://kolektivprozvirata.cz/

Událost na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/628318193945215/

Událost na mapě

49.1950602,16.6068371

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Tichá ulička za kapry - Brno 2020
Průvod v rámci Světového dne hospodářských zvířat (Brno)
Protest u cirkusu Jo-Joo (Brno)
No Internet Connection