Světový den hospodářských zvířat (WFAD) je rovněž původně americkou iniciativou, v roce 1983 tuto tradici založila organizace FARM (Hnutí za práva hospodářských zvířat). Na toto datum připadá rovněž Den nenásilí, vyhlášený OSN na narozeniny Mahátmy Gándhího (ovšemže také vegetariána).
V Česku tento den připomíná iniciativa Veggie Parade a občanské sdružení Otevři oči - více info zde.
Následující text je překladem ze stránek wfad.org: Světový den hospodářských zvířat byl v roce 2009 celosvětově nejúspěšnější ve své historii, mimo Spojené státy se k němu připojilo 29 zemí, v nichž se konalo na 130 akcí. Veg* skupiny v Austrálii v průběhu října zorganizovaly téměř 50 akcí s veganskými tématy. Rakouští aktivisté uskutečnili dramatický protest, jehož účastníci na sobě měli zvířecí masky, krvavé kabáty, řeznické obleky a jedna osoba oblečená jako Smrt černé šaty a kosu. V Kanadě se konaly téměř dvě desítky akcí, včetně vigilie a protestu v klecích ("cage-in").
Aktivisté v Chorvatsku v průběhu měsíce zorganizovali řadu informačních stánků s veganskou osvětou. V Paříži se konal masivní festival. V Německu proběhla řada "die-inů" (forma protestu, jejíž účastníci předstírají smrt) a smutečních aktů. V Indii pořádalo přes 50 skupin symbolické akty, včetně vigilií, přednášek, pochodů, shromáždění a vzdělávacích akcí. V irském Donegalu se uskutečnilo úspěšné promítání dokumentu "Fowl Play" (http://vimeo.com/1980424). Protestního pochodu v ulicích Tel Avivu se zúčastnily stovky lidí. Akce v Nigérii zahrnovaly rozdávání letáků, rozdávání jídla bezdomovcům a osvětu ve školách.
Dále se připojily také: Argentina, Belgie, Brazílie, Demokratická republika Kongo, Filipíny, Chile, Indonésie, Malajsie, Mexiko, Nizozemsko, Nový Zéland, Pákistán, Peru, Rusko, Řecko, Thajsko, Uganda, Velká Británie a Zambie.