Josh Hartnett

Josh Hartnett vlatním jménem Joshua Daniel Hartnett (* 21. července 1978, Saint Paul, Minnesota, USA) je americký herec a producent.Obsah [skrýt] 

Josh Hartnett se narodil 21. července 1978 v minnesotské Nemocnici Sv. Pavla. Narodil se jako první ze čtyř sourozenců (jména dalších tří jsou Jake, Joe a Jessica). Během studia na střední škole Sv. Pavla, kde měl příležitost seznámit se s budoucí herečkou Rachel Leigh Cookovou hrál fotbal a pracoval v místním obchodě s multimédii. V roce 1994, ve věku šestnácti let, si ale nepříjemně poranil nohu a s fotbalem se musel na rok rozloučit. A práv+ v tomto období si našel další zálibu – mládežnické herectví v lokálních spolcích jako Children’s Theatre company, Youth Performance Company nebo Stepping Stone Company.

Po maturitě, kterou Josh absolvoval na jaře roku 1996, se pokusil o studium herectví na State University of New York. Zde však nenašel dlouhého působení. Jak dnes vyhýbavě uvádí, měl silnou averzi vůči systému vyučování, který tam panoval. Proto školu brzy opustil a vydal se na opačný břeh USA, do Los Angeles. Zde měl příležitost zahrát si drobné role v šesti epizodách seriálu „Dawson’s Creek“ a první větší úlohu v seriálu „Cracker“. Spolu s referencemi režisérů ohledně jeho pracovitosti tak vnikl do podvědomí Hollywoodu. Hned další rok se Joshovi nabídla jedna z hlavních rolí v hororu Halloween H20 (1998).

Odkaz na životopis: http://cs.wikipedia.org/wiki/Josh_Hartnett

Vytisknout  

Související články

No Internet Connection