Zameťte s krutostí – nová kampaň Svobody zvířat za zákaz testování prostředků pro domácnost na zvířatech

Zameťte s krutostí – nová kampaň Svobody zvířat za zákaz testování prostředků pro domácnost na zvířatech

V Evropské unii je stále povoleno testování čisticích prostředků pro domácnost na zvířatech. Tisíce zvířat jako jsou králíci, křečci, potkani a myši trpí a umírají při testech výrobků, jako jsou například prostředky na nádobí, osvěžovače vzduchu a tablety do myčky. Produkty nebo složky těchto produktů jsou jim aplikovány injekčně, musí je vdechovat či jsou jimi násilně krmena a následně zabita.

Přitom společnosti netestující na zvířatech dokazují, že je možné vyrábět kvalitní a bezpečné prostředky pro domácnost bez testování na zvířatech. Lze použít stávající kombinace ingrediencí, a tam, kde se vytvářejí kombinace nové, existují schválené moderní a humánní techniky, které mohou být levnější, bezpečnější a efektivnější (např. testy na umělé pokožce).

Evropská koalice za ukončení pokusů na zvířatech (ECEAE), která sdružuje organizace na ochranu zvířat po celé Evropě, proto v létě zahájila kampaň Zameťte s krutostí. Kampaň probíhá v mnoha zemích a v ČR ji koordinuje organizace Svoboda zvířat. Cílem kampaně je dosáhnout zákazu testování prostředků pro domácnost na zvířatech v EU, stejně jako se to již podařilo u kosmetiky.

Do kampaně se můžete zapojit i Vy!

1. Podepište petici

Přidejte se k nám a vyzvěte Evropskou unii, aby co nejdříve přijala zákaz pokusů na zvířatech kvůli výrobě prostředků pro domácnost. Online petici najdete na www.svobodazvirat.cz/zapojte-se/zametteskrutosti/.

2. Nakupujte bez krutosti

Podporujte etické značky používáním pouze těch čisticích prostředků, které mají označení HHPS (Humánní standard pro prostředky pro domácnost) a nejsou tedy (včetně jednotlivých složek) testovány na zvířatech. Najdete je na www.netestovanonazviratech.cz a www.crueltyfreeinternational.org/LeapingBunny.

3. Pomozte nám s šíření informací

Sdílejte online petici se svými přáteli na sociálních sítích nebo emailem. Také můžete sbírat podpisy pod papírovou verzi petice. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

4. Sledujte nás

Sledujte aktuální informace o kampani na Facebooku a Twitteru.

5. Podpořte naši kampaň finančně

Potřebujeme peníze např. na tisk informačních materiálů, organizování infostánků a lobování u europoslanců. Jakákoli částka je pro nás důležitá.

Můžete například odeslat dárcovskou SMS ve tvaru DMS SVOBODAZVIRAT na telefonní číslo 87 777. Cena DMS je 30 Kč, Svoboda zvířat obdrží 28,50 Kč. Více informací najdete na www.darcovskasms.cz.

Libovolný příspěvek nám také můžete zaslat na číslo účtu 235379860/0300. Děkujeme!

Další informace najdete na www.svobodazvirat.cz/zapojte-se/zametteskrutosti/.

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Vláda připravuje další diskriminaci rostlinného odvětví. Daň na rostlinná mléka se zvedne o 75 %
Kafka jezdí v pražském metru! Už jste ho potkali?
Česko chystá další dotace do živočišného průmyslu pod záminkou welfare zvířat
No Internet Connection