Tuleni se zmocnili stanu filmařů

Tuleni se zmocnili stanu filmařů

Autoři dokumentů o zvířatech mívají ty nejbližší a nejkrásnější záběry divokých zvířat, které běžný člověk zpravidla nemá šanci zhlédnout. Nicméně kvůli získání těchto záběrů a fotografií se z filmařů stávají vetřelci zvířecího světa. Je proto vtipné pozorovat situaci, kdy se role obrátí a zvířata prokáží svým pozorovatelům stejné způsoby.

Během natáčení dokumentu "Dobrodružství tučňáka patagonského" na Britských ostrovech mezi Argentinou a Antarktidou, se několik rypoušů sloních z čeledi tuleňovitých rozhodlo připomenout štábu, na čím území se právě nachází.

Když se filmaři vrátili po dni natáčení, zjistili, že se jejich stanu zmocnila skupina rypoušů. Nejprve se dostali dovnitř, ale pak se rozhodli, že jim stan poslouží lépe jako matrace než jako úkryt.

Toto video lze brát jako přátelské připomenutí, že ostatní zvířata jsou stejně zvědavá jako lidé a že bychom si během pozorování jejich přirozeného prostředí měli držet jistý odstup, abychom příliš nenarušovali soukromí těchto tvorů..

Zdroj: One Green Planet

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Nezisková organizace Good Food Institute vyzývá k rozsáhlé veřejné podpoře výzkumu a vývoje alternativních zdrojů bílkovin
Jatka - krvavý úkol (dokument BBC)
Amsterdam je prvním hlavním městem v EU, které podpořilo The Plant Based Treaty
No Internet Connection