Telátko uniklo jatkám, v lese ho mezi sebe vzala jelení* rodina (People)

Telátko uniklo jatkám, v lese ho mezi sebe vzala jelení* rodina (People)

Autorka: Kelli Bender (People)

Překladatelka: Gabriela Kaletová

Kráva jménem Bonnie byla po osmi měsících v lese zachráněna a přemístěna na azylovou farmu pro hospodářská zvířata s názvem Farm Sanctuary.

Už jsme z nejhoršího venku?

Pokud jste kravička Bonnie, pak ano! Tato rozkošná hnědobílá kráva nyní žije ve Farm Sanctuary ve Watkins Glen ve státě New York, ale její cesta tam byla dlouhá, strašidelná a chvilkami také kouzelná.

Podle Farm Sanctuary uteklo tehdy čtyřměsíční telátko ze svého domova, farmy ve městě Holland ve státu New York, kde bylo chováno na porážku. Co přinutilo Bonnie utéct, byly zoufalé výkřiky její zvířecí rodiny, která byla sháněna za účelem prodeje na jatka. Zatímco byli její majitelé zaneprázdněni naháněním zmatených krav do přívěsu, Bonnie využila jejich nepozornosti a utekla do nedalekého lesa.


Foto: Farm Sanctuary

Příběh zběhlé kravičky se v sousedství brzo rozšířil, a i když ji někteří zahlédli během procházky po lese, nikdo nebyl schopen ji odchytit. Týdny plynuly a Bonnie byla stále na útěku. Mnozí se podivovali nad tím, jak během zimy dokázala o samotě v lese přežít. Brzy však zjistili, že nebyla tak docela sama.


Foto: Becky Bartels

Kamery, které v lese umístili lovci, začaly zachycovat záběry Bonnie obklopené stádem srn. Podle záznamů se zdálo, že Bonnie našla u stáda útěchu, a to ji na oplátku přijalo mezi sebe. Kráva spolu s obyvateli lesa putovala, jedla a odpočívala. Toto stádové zvíře bylo do nové skupiny přijato bez ohledu na rozdílnost živočišných druhů poté, co ztratilo svou původní rodinu.


Foto: Becky Bartels

I když se zdálo, že Bonnie je v lese schopna přežít, milovnice zvířat Becky Bartels věděla, že tomu tak nebude donekonečna. Bonnie byla domestikované zvíře, které čelilo kruté zimě. Becky, jež vlastní pozemek, kde Bonnie se svými srnčími kamarády dováděla, se začala s krávou seznamovat poté, co ji spatřila na kameře, kterou sama nastražila. V zimě se pak každý den brodila sněhem se saněmi naloženými jídlem a podestýlkou pro Bonnie. Nakonec se jí podařilo získat si její důvěru, i přes její strach z lidí zapříčiněný předchozími zkušenostmi, a kráva k Becky začala přicházet pro pohlazení a pamlsky.


Foto: Becky Bartels

Becky věděla, že tahle pohádka nemůže trvat věčně, a to především kvůli sousedům, kteří vyhrožovali, že krávu zabijí, pokud se zatoulá na jejich pozemek. Becky proto požádala o pomoc Farm Sanctuary, neziskovou organizaci zaměřenou na záchranu a péči o týraná, zanedbaná a opuštěná hospodářská zvířata, kterým poskytuje láskyplný doživotní domov, kde mohou odpočívat bez obav z toho, že je někdo bude vnímat jako zdroj jídla.


Foto: Farm Sanctuary

Farm Sanctuary vyslala pro Bonnie svou záchranou skupinu, aby ji přemístila z lesa do jejího nového domova. Po několika neúspěšných pokusech se Bonnie podařilo bezpečně zahnat do ohrady a uspat ji, aby mohla být naložena  do nákladního vozu, který ji zavezl na Farm Sanctuary.


Foto: Farm Sanctuary

Navzdory osmi měsícům v divočině po boku srnčího stáda si Bonnie na nový domov rychle zvykla. Našla si zde nové přátele a je neustále zahrnovaná péčí a láskou, po které tolik touží.

Pokud byste se chtěli dozvědět více o Bonnie a o tom, jak jí i dalším zvířatům s podobným osudem můžete pomoci, navštivte stránky Farm Sanctuary.

Zdroj: People, Překlad: Gabriela Kaletová, Korektura: Monika Zápotocká


* Navzdory titulku, který kvůli změně url nechceme v tuto chvíli měnit, šlo o srnčí, nikoli jelení rodinku. Omlouváme se za zmatení :)

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

VELIKONOČNÍ NEDĚLE NA STATKU - Den Otevřených Dveří (Třebihošť)
Bývalý ranč pomáhá farmářům přejít na rostlinnou produkci
Když vegani řeknou jen A, ale k B nedojdou aneb Proč jsou azyly pro zvířata nedílnou součástí cesty k veganskému světu
No Internet Connection