Pražský veganský víkend

Pražský veganský víkend

Tento víkend se v hlavním městě sešlo nezvykle mnoho zajímavých akcí v oblasti práv zvířat a veganství, na které bychom rádi upozornili. Vybírat můžete z následujících rozmanitých událostí od demonstrací až po komunitní večeře. Najdete je též v soucitném kalendáři, nicméně toto je stručný přehled pro lepší orientaci.


PÁTEK 23. 8. 2013

Veřejná dražba otroků 269
Kdy: 17:00
Kde: Staroměstské nám.
Tato demonstrace se koná u příležitosti Mezinárodního dne upomínky na obchod s otroky. Dražbou lidských otroků chce upozornit na paralelu s dnešním zacházením s tzv. hospodářskými zvířaty.
Více info zde

Promítání dokumentu Proces a diskuze s hlavním protagonistou
Kdy: 20:30
Kde: Kino Světozor
Příběh aktivistů za lidská práva a práva zvířat obžalovaných z “terorismu” kvůli občanským aktivitám. Po promítaní bude následovat diskuze s hlavním protagonistou filmu Martinem Balluchem. Dokument je německy s anglickými titulky.
Více info zde


SOBOTA 24. 8. 2013

Čajomír fest
Kdy: 10:00
Kde: Vyšehradské sady
Na tento festival upozorňujeme proto, že na něm budeme mít se sdružením Otevři oči stánek, ze kterého si můžete odnést různé informační materiály (recepty, info o velkochovech apod.) nebo samolepky. Pokud přijdete včas, možná na vás zbyde i kousek bábovky od soucitne.cz :)
Více info zde

Ulička hanby 269
Kdy: 11:30
Kde: Anděl
V sobotu 24. srpna organizuji aktivisté za práva zvířat po celém světě Demonstrace za osvobození a solidaritu se zvířaty. Ne náhodou bude tato demonstrace v blízkosti populárního fastfoodu, který profituje zejména z prodeje živočišných výrobků.
Více info zde

Seminář Martina Ballucha o efektivním aktivismu
Kdy: 13:30
Kde: Praha (registrovaní obdrží detaily v emailu)
Martin Balluch je jeden z předních mluvčích v celosvětovém hnutí za práva zvířat usilujících o nenásilnou, demokratickou cestu k reformám. Vstupné na seminář je 50,-Kč a je třeba se předem registrovat na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (omezená kapacita).
Více info zde

Veganské hody
Kdy: 15:00
Kde: Café Na půl cesty, Centrální park Pankrác
Cílem je ukázat a nabídnout veganskou stravu a způsob života široké veřejnosti a vzdělat i samotné vegany a vegetariány o výhodách a zákoutích čistě rostlinné stravy. Vezměte s sebou vyrobené veganské dobroty anebo prostě přijďte ochutnat výtvory ostatních.
Více info zde


NEDĚLE 25. 8. 2013

Speciální edice Vegan dinner s kapelou James Wood
Kdy: 19:00
Kde: Café Na půl cesty, Centrální park Pankrác
Krom již klasické DIY večeře nám k tanci a poslechu zahraje kapela James Wood, což je indie folk partička z Eindhovenu, na kterou budem vybírat dobrovolné vstupné.
Více info zde

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Uctění památky zabitých zvířat (Praha)
Stovky lidí demonstrovaly v Praze za práva zvířat
Česká veganská společnost se stává ProVeg Česko
No Internet Connection