Pražský veganský víkend

Pražský veganský víkend

Tento víkend se v hlavním městě sešlo nezvykle mnoho zajímavých akcí v oblasti práv zvířat a veganství, na které bychom rádi upozornili. Vybírat můžete z následujících rozmanitých událostí od demonstrací až po komunitní večeře. Najdete je též v soucitném kalendáři, nicméně toto je stručný přehled pro lepší orientaci.


PÁTEK 23. 8. 2013

Veřejná dražba otroků 269
Kdy: 17:00
Kde: Staroměstské nám.
Tato demonstrace se koná u příležitosti Mezinárodního dne upomínky na obchod s otroky. Dražbou lidských otroků chce upozornit na paralelu s dnešním zacházením s tzv. hospodářskými zvířaty.
Více info zde

Promítání dokumentu Proces a diskuze s hlavním protagonistou
Kdy: 20:30
Kde: Kino Světozor
Příběh aktivistů za lidská práva a práva zvířat obžalovaných z “terorismu” kvůli občanským aktivitám. Po promítaní bude následovat diskuze s hlavním protagonistou filmu Martinem Balluchem. Dokument je německy s anglickými titulky.
Více info zde


SOBOTA 24. 8. 2013

Čajomír fest
Kdy: 10:00
Kde: Vyšehradské sady
Na tento festival upozorňujeme proto, že na něm budeme mít se sdružením Otevři oči stánek, ze kterého si můžete odnést různé informační materiály (recepty, info o velkochovech apod.) nebo samolepky. Pokud přijdete včas, možná na vás zbyde i kousek bábovky od soucitne.cz :)
Více info zde

Ulička hanby 269
Kdy: 11:30
Kde: Anděl
V sobotu 24. srpna organizuji aktivisté za práva zvířat po celém světě Demonstrace za osvobození a solidaritu se zvířaty. Ne náhodou bude tato demonstrace v blízkosti populárního fastfoodu, který profituje zejména z prodeje živočišných výrobků.
Více info zde

Seminář Martina Ballucha o efektivním aktivismu
Kdy: 13:30
Kde: Praha (registrovaní obdrží detaily v emailu)
Martin Balluch je jeden z předních mluvčích v celosvětovém hnutí za práva zvířat usilujících o nenásilnou, demokratickou cestu k reformám. Vstupné na seminář je 50,-Kč a je třeba se předem registrovat na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (omezená kapacita).
Více info zde

Veganské hody
Kdy: 15:00
Kde: Café Na půl cesty, Centrální park Pankrác
Cílem je ukázat a nabídnout veganskou stravu a způsob života široké veřejnosti a vzdělat i samotné vegany a vegetariány o výhodách a zákoutích čistě rostlinné stravy. Vezměte s sebou vyrobené veganské dobroty anebo prostě přijďte ochutnat výtvory ostatních.
Více info zde


NEDĚLE 25. 8. 2013

Speciální edice Vegan dinner s kapelou James Wood
Kdy: 19:00
Kde: Café Na půl cesty, Centrální park Pankrác
Krom již klasické DIY večeře nám k tanci a poslechu zahraje kapela James Wood, což je indie folk partička z Eindhovenu, na kterou budem vybírat dobrovolné vstupné.
Více info zde

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Pět důvodů, proč jsme přejmenovali Otevři oči na Očima zvířat
Kuchařská show Revoluční kuchařka osvobození posouvá hranice představivosti české gastronomie
Kolem 70 lidí obsadilo mléčnou farmu, aby se veřejnost dozvěděla pravdu o mléku
No Internet Connection