Pětitisícová demonstrace za zvířata v Tel Avivu

Pětitisícová demonstrace za zvířata v Tel Avivu

Sobota 24. srpna 2013 byla nabitá událostmi jak v Praze (viz článek Pražský veganský víkend), tak po celém světě.

Největší demonstrace se udála v izraelském Tel Avivu, ke které se připojilo pět tisíc lidí (ohady se pohybují mezi 4 a 6 tisíci). Tento obří protest byl namířen proti zneužívání zvířat v potravinářském a kožešinovém průmyslu, ale i v laboratořích, kde se zvířata testují kvůli kosmetice, domácím prostředkům, cigaretám, lékům apod.

Působivou součástí demonstrace bylo zavázání očí protestujících, které má symbolizovat nevědomost i všeobecnou lhostejnost vůči utrpení tzv. užitkových zvířat.

Revoluční zájem o veganství v Izraeli vzbudil proslov aktivisty Gary Yourofskyho. Během inspirativní promluvy se Yourofsky vypořádává s nejrozšířenějšími mýty o konzumaci zvířat, předkládá málo známá fakta a vysvětluje, proč je etické veganství nejvhodnějším způsobem života pro člověka 21. století. Více informací včetně legendární přednášky najdete v článku Veganská revoluce v Izraeli.

Demonstrace se ve stejný den konaly ve 41 městech kolem celého světa.

Ve stejný den se na pražském Andělu sešli aktivisté z organizace 269, aby upozornili na násilí páchané na příslušnících jiných druhů. „Byli jsme naučeni být slepí k násilí na zvířatech, zneužíváme je pro své jídlo, oblečení, zábavu, výzkumy i jako "domácí mazlíčky", ale zapomínáme, že máme možnost volby. Otevřme oči a spojme se proti tomuto násilí, ne jako členové organizace, ani jako členové druhu homo sapiens, ale v první řadě, jako jedni z mnoha z pozemšťanů,“ apelují na veřejnost čeští organizátoři z hnutí 269.

Chcete-li mít aktuální informace o chystaných protestních i jiných akcích, sledujte náš soucitný kalendář. Pokud nějakou událost sami organizujete, dejte nám o ní prosím vědět na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Zdroj videa: http://youtu.be/rug_d6YKMbg

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Jatka - krvavý úkol (dokument BBC)
Amsterdam je prvním hlavním městem v EU, které podpořilo The Plant Based Treaty
Nový dokumentární film otevírá kontroverzní téma záchran zvířat z velkochovů
No Internet Connection