Joaquin Phoeninx se topí

Joaquin Phoeninx se topí

Herec Joaquin Phoeninx bojuje pod vodou s panickým výrazem v očích. Joaquin, který získal mnoho ocenění za své herecké výkony a byl nominován na Oscara za svou roli ve filmu Mistr, svou oddanost tématu životních podmínek zvířat rozhodně nehraje. Je veganem od svého dětství. V tomto videu se snaží rekonstruovat hrůzu, kterou ryby zažívají v posledním momentu svého života. Video natočil známý fotograf Michael Muller.

"Byly mi tři roky a do dneška je to velice živá vzpomínka. Já a má rodina jsme byli na lodi chytat ryby. Když byla jedna ryba chycena, velmi se svíjela a pak byla odhozena proti vnitřní straně lodi. Nešlo předstírat, že se nic neděje. Tak tohle děláme zvířatům, abychom je snědli... Tento vnímavý tvor plný života bojoval o své přežití až do své násilné smrti. Jasně jsem to tam viděl, stejně jako moji bratři a sestry."

- Joaquin Phoenix

Ryby jsou inteligentní a zajímavá zvířata s unikátní osobností a podobně jako psi, kočky nebo lidé cítí bolest. Vědci, kteří studovali bolest jsou ve shodě, že reakce na bolest ryby je v podstatě identická s reakcí na bolest u savců a ptáků. Přesto rybářský průmysl zabije více než 6 miliard ryb každý rok. Každá jednotlivá ryba je odebrána z vody, bojuje o svůj dech, pociťuje, jak se její hrudník hýbe pomaleji a pomaleji, dokud konečně nezemře trýznivou smrtí. Bez jakékoli právní ochrany od krutého zacházení, jsou tato komplexní zvířata nabodávána, mačkána, dušena či rozřezána a vykuchána při plném vědomí.

Ryby se nechtějí dusit na souši, stejně jako my se nechceme utopit ve vodě. Toto utrpení můžeme zastavit. Buďme vegany.

Zdroj: http://features.peta.org/joaquin-phoenix-is-drowning

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Nový dokumentární film otevírá kontroverzní téma záchran zvířat z velkochovů
Síla soucitu: Druhá série je nyní online – objevte inspirující veganské příběhy
Druhá série Síly soucitu nabídne mimojiné pohled do zákulisí azylových farem
No Internet Connection