Izrael zakázal prodej kosmetiky testované na zvířatech

Izrael zakázal prodej kosmetiky testované na zvířatech

Dovoz a prodej kosmetiky i čisticích prostředků testovaných na zvířatech byl postaven mimo zákon.

Izrael 1. ledna 2013 oficiálně zakázal dovážet, propagovat a prodávat veškerou kosmetiku a ostatní drogistické zboží, jehož výrobní proces zahrnuje testování na zvířatech.

Izraelský parlament Kneset tento zákon schválil v roce 2010, nicméně v platnost vstoupil právě včera.

Poslanec Strany práce Eitan Cabel, který je v Knesetu vedoucím lobistou za práva zvířat, prosadil zákon, ve kterém stojí, že "Izrael již neumožní import a prodej kosmetiky a čisticích prosředků, které byly testovány na zvířatech."

Nový zákon ponechává určité výjimky pro položky určené pro medicínské produkty, ačkoliv se nejedná o léky. Zavádí podobná opatření jako směrnice Evropské unie z roku 2004.

Poslanec Cabel uvedl, že tento zákon představuje "skutečnou revoluci v ochraně zvířat v Izraeli. V posledním volebním období jsme v Knesetu urazili velký kus cesty a tento zákon je vrcholem našeho snažení. Doufám, že dosáhneme takové změny ve vnímání, která ukončí testování na zvířatech úplně."

Nový zákon byl přijat jako novela zákona z roku 2007, který zakázal testování kosmetiky na zvířatech podnikům v Izraeli.

Zdroj: http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4326178,00.html

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Ministerstvo zemědelství ČR připravuje diskriminaci označování rostlinných potravin
Nezisková organizace Good Food Institute vyzývá k rozsáhlé veřejné podpoře výzkumu a vývoje alternativních zdrojů bílkovin
Evropské politické strany volají po udržitelnějších potravinách a zemědělství
No Internet Connection