Daisy Ridley, Rey ze Star Wars, se snaží být veganka

Daisy Ridley, Rey ze Star Wars, se snaží být veganka

Herečka Daisy Ridley, která ve dvou nejnovějších filmech ze ságy Star Wars (The Force Awakens a The Last Jedi) představuje hrdinku Rey, nyní překvapila veřejnost odhalením, že se snaží být veganka.

Stalo se tak v rozhovoru pro irský mužský lifestylový server JOE.ie. Své veganství zmínila, když popisovala, jak se během natáčení filmu s dalšími členy štábu zastavili v losangeleské restauraci Mr. Chow a objednali si jídlo, které bylo výborné a pro ni speciálně připravené ve veganské verzi. V jiném rozhovoru pro Elle UK TV však přiznává, že je spíše "cheaganka", neboť, ač zcela vyškrtla maso savců a ptáků, mléčné výrobky a vejce, rybí maso občas konzumuje. Sama tyto výjimky popisuje jako situace, kdy má vypnutý morální kompas.

Svou lásku ke zvířatům projevuje i dalšími způsoby - dělá například společnost zachráněnému pejskovi Muffinovi, který je slepý a hluchý, a tudíž je to s ním mnohem náročnější než s běžným pejskem.


Společná fotka s Muffinem na Daisině Twitteru

Prohlášení Daisy Ridley je o to zajímavější vzhledem některým specifickým momentům v nejnovějším díle Star Wars - The Last Jedi. Jedním takovým je, když se Chewbacca chystá zakousnout se do právě upečeného “kuřete” Porg, když je konfrontován se smutnými pohledy přátel onoho kuřátka. To na něj natolik silně zapůsobí, že místo aby tvorečka snědl, spřátelí se s jeho kamarády a vezme je na palubu Falcona.

Dalším momentem odkazujícím na to, že zvířata jsou cítící bytosti, jsou scény na planetě Canto Bight, kde jsou koním podobná zvířata (Fathiers) týrána, aby mohla být používána pro místní dostihovou zábavu.

Zdroje: VegNews, Youtube (JOE.ie), Text: Alexandr Darius Radecký a Andrea Podsedníková

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Přiznání Gordona Ramsaye v MasterChef: „Veganské jídlo vlastně miluji.“
Proč si někteří filozofové myslí, že byste měli přestat jíst maso?
Na filmovém festivalu Slamdance měl premiéru Mobyho film o hudbě a veganství
No Internet Connection