BBC spouští svůj první pořad o veganském vaření

BBC spouští svůj první pořad o veganském vaření

Pořad s názvem The Dirty Vegan má premiéru v lednu, hostitel Matthew Pritchard bude mít za úkol vařit pro specifické skupiny lidí výživná veganská jídla.

Britská televizní stanice BBC spouští v lednu svůj první pořad o veganském vaření na přidruženém kanálu BBC Wales. Celostátní vysílání je pak plánováno během jara. The Dirty Vegan bude mít celkem čtyři díly. Za hostitele byl zvolen vytrvalostní atlet Matthew Pritchard, který je hvězdou kaskadérské show Dirty Sanchez na MTV a svého vlastního pořadu o vaření na YouTube. Pritchard se stal veganem před dvěma lety a velký podíl na svém úspěchu v atletice připisuje této změně ve stravování.

V pořadu bude mít Pritchard za úkol připravit veganská jídla pro skupinu lidí se specifickými výživovými potřebami, jako třeba pro ženský sportovní tým, záchranáře horské služby nebo pro seniory. V každém díle připravuje jídla podle dvou až tří receptů a rozebírá složení přísad, jako třeba náhražky vajec. „Kdyby mi někdo před 20 lety řekl, že budu mít svůj vlastní pořad o veganského vaření, smál bych se na celé kolo,“ uvedl Pritchard pro deník The Sun. „Životní cesty jsou ale nevyzpytatelné.“ 27. prosince vyjde ve Velké Británii také Pritchardova doprovodná kuchařka The Dirty Vegan. 

Zdroj: Vegnews.com, Překlad: Monika Zápotocká, Korektura: Štěpán Opekar

Líbil se vám článek? Sdílejte!

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Přiznání Gordona Ramsaye v MasterChef: „Veganské jídlo vlastně miluji.“
Proč si někteří filozofové myslí, že byste měli přestat jíst maso?
Na filmovém festivalu Slamdance měl premiéru Mobyho film o hudbě a veganství
No Internet Connection