Zoologické zahrady jako archy Noemovy - Mýtus nebo skutečnost? - Science Cafe

Čtvrtek 24. 5. 2012  18:00 - 20:00
Diskuze
Zoologické zahrady jako archy Noemovy - Mýtus nebo skutečnost? - Science Cafe
Přidat do kalendáře 24-05-2012 18:00 24-05-2012 20:00 Europe/Prague Zoologické zahrady jako archy Noemovy - Mýtus nebo skutečnost? - Science Cafe ,

ZELENÝ KRUH VÁS ZVE NA DALŠÍ KÁVU S VĚDCI A VĚDKYNĚMI
cyklus neformálních debat o důležitých otázkách mezi vědou, společností a  životním prostředím. Přijďte. Můžete klást provokativní otázky, poslouchat vědecké argumenty, ptát se, odpovídat, souhlasit i zásadně oponovat.

Květnová beseda přináší téma:
 
ZOOLOGICKÉ ZAHRADY JAKO ARCHY NOEMOVY - MÝTUS, NEBO SKUTEČNOST?  Jaký význam mají zoologické zahrady pro záchranu ohrožených druhů Které druhy zoo zachraňují a proč? Je na některé živočichy ještě na Zemi dost  místa? Stanou se zoologické zahrady "lidovou" univerzitou evolučního a ekologického pohledu na svět zvířat? O morálních aspektech chovu volně žijících druhů zvířat v lidské péči.
 
KDY: ČTVRTEK, 24. května, 18.00
 
KDE: CAFÉ LEDEBOUR, Valdštejnské náměstí 3, Praha 1
 
S KÝM:

Prof. RNDr. Stanislav Komárek, Dr. - biolog, filosof a spisovatel. Působí  na Katedře filosofie a dějin přírodních věd Přírodovědecké fakulty UK v  Praze. Je autorem řady sbírek esejů, poezie a několika románů.
 
RNDr. Evžen Kůs - zoolog, vystudoval Přírodovědeckou fakultu UK v Praze.  Svůj profesní život zasvětil chovu divokých zvířat v zajetí. Vede mezinárodní plemennou knihu koně Převalského.
 
Místo k sezení si prosím rezervujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 
Více informací o formátu science cafe najdete na stránkách
www.vedavakci.cz/veda-a-verejnost/vedecke-kavarny.
 
Těšíme se na viděnou,
Renata Bořkovcová
www.zelenykruh.cz

Odkazy

Událost na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/199490220171518/

Událost na mapě

50.090206,14.404976

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

No Internet Connection