🌱 Jsi vegan*ka, ale v menze se jen málokdy najíš? Vegan*ka nejsi, ale rád*a bys konzumaci živočišných produktů omezil*a? Nebo máš naopak pochybnosti, že je možné stravovat se rostlinně a přitom zdravě?
🌱 Přijdou ti jídla v menze často zbytečně drahá?
👉 Zastav se za námi! Ve středu 19. 4. budeme od 12 hodin na kampusu před hlavním vstupem (pod lávkou) servírovat výborný veganský oběd za dobrovolný příspěvek. 👨🍳🍲
👉 Chceme upozornit na to, že v místní menze Academic restaurant jsou bezmasá jídla jen málo zastoupena a rostlinná jídla často úplně chybí nebo jsou zastoupena jen jediným jídlem na týden. To podle nás nestačí!
🌎 Živočišná výroba je totiž jedním z nejvýznamnějších producentů skleníkových plynů a je spojena s mnoha dalšími environmentálními problémy, jako je odlesňování a degradace půd v zemích globálního Jihu, stejně jako s řadou etických otázek.
🌎 Maso a živočišné produkty navíc v současnosti omezuje stále více mladých lidí, kteří jsou tak ze stravování v menze často vyloučeni.
🖊️ Na místě bude možné podepsat výzvu Menzy udržitelně a rostlinně, pokud ale studuješ na jiné fakultě nebo víš, že nebudeš moct dorazit, můžeš se k výzvě připojit online na tomto odkazu: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScvLY_EiecPq7iwwIPuSx6EGCctjz70yVzMI8OD-02ltUxNfA/viewform
💚 Těšíme se na tebe!
