Světový den hospodářských zvířat České Budějovice 2018

Úterý 2. 10. 2018  17:00 - 20:00
Demonstrace
Světový den hospodářských zvířat České Budějovice 2018

Setkání proběhne bez průvodu, spojíme se s Anonymous for the Voiceless a jejich akcí Cube of Truth.
Pietu uctíme tichým stáním v černém oblečení s transparenty a svíčkami před restaurací McDonald's na Lannově třídě.

Pokud máte zájem o dobrovolnictví nebo nám můžete pomoci s roznášením letáčků do podniků v Jižních Čechách napište prosím Markéta Michaldóttir.
____

Cube of Truth (kostka pravdy) je poklidná statická událost připomínající umělecké představení. Funguje předem daným způsobem, který vyvolává zvědavost a zájem veřejnosti; snažíme se diváky dovést k závěru, jímž je veganství, a to prostřednictvím promítání videozáznamů z živočišného průmyslu a konverzace založené na jejich hodnotách.

K dispozici jsou masky, cedule a materiály pro outreach (aktivní kontakt s kolemjdoucími). Svrchní oblečení v černé barvě je nezbytné, a přineste prosím plně nabitý notebook nebo tablet, pokud jej máte. Pokud přinášíte notebook nebo tablet, stáhněte si prosím následující:

Přehrávač médií: https://videolan.org/vlc

Záběry: https://goo.gl/LkDWe5
______
Světový den hospodářských zvířat České Budějovice / World Farm Animals Day
Světový den hospodářských zvířat (World Day for Farmed Animals)

Tento den je připomínán od roku 1983, kdy jej vyhlásilo Reformní hnutí za hospodářská zvířata (Farm Animal Reform Movement, FARM). Toto datum bylo zvoleno jako odkaz na osobnost Mahátmy Gándhího (nar. 2. října 1869), jenž se za zájmy zvířat zasazoval.

Světový den hospodářských zvířat je pro nás dnem zármutku a vzpomínání na všechna zvířata, jež jsou vězněna, týrána a zabíjena kvůli společenské poptávce po výrobcích pocházejících z jejich těl.

Jak ukazují moderní etologické výzkumy, tato zvířata jsou inteligentní bytosti s bohatým emocionálním životem, a pouze odlišným vzhledem a společenskou nálepkou "užitkového stroje" se liší od bytostí, jež sdílí naše domácnosti jako členové rodiny. Ve své schopností cítit radost či smutek, potěšení a bolest se od našich psů a koček, které tolik milujeme a chráníme, nikterak neliší. Tyto pocity jsou srovnatelné s našimi vlastními prožitky (inteligencí, způsobem vnímání sebe i okolí je např. prase přirovnáváno k předškolnímu dítěti).

Uctěte s námi památku všech těchto nevinných obětí lidských tužeb na pietním shromáždění.

Odkazy

Webové stránky:
https://www.facebook.com/hlasyzvirat/

Událost na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/2143788538978554/

Událost na mapě

48.973998,14.483516

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Prahou projde pochod za vědu bez zvířat
V Česku se konal protest proti pokusům na zvířatech
Uctění památky zabitých zvířat (Praha)
No Internet Connection