STOP exportům hospodářských zvířat z EU (Praha)

Pondělí 19. 10. 2015  01:00 - 17:00
Demonstrace
STOP exportům hospodářských zvířat z EU (Praha)

Přijďte podpořit kampaň STOP exportům hospodářských zvířat z EU a podepsat se na sochu krávy, která slouží jako 3D petice.

Každoročně jsou přibližně 3 miliony hospodářských zvířat vyváženy z EU a trpí na dlouhých cestách do zemí mimo EU, kde už je nechrání evropské zákony. Na konci úmorné cesty je často čeká brutální porážka. Tento obchod způsobuje nesmírné utrpení, a proto žádáme Evropskou komisi, aby zakázala vývoz živých hospodářských zvířat z EU.

9.října začalo evropské turné #CowOnTour po sedmi zemích EU, během kterého bude cestovat maskot kampaně - socha spoutané krávy v životní velikosti a upozorňovat na krutý obchod se zvířaty. Socha je inspirovaná skutečnou krávou, jejíž utrpení jsme zdokumentovali při tajném vyšetřování. Socha bude sloužit jako plátno, na které se budou moci podepisovat lidé z jednotlivých zemí.

Z Londýna turné pokračuje do Paříže (12. října), Amsterdamu (13 října), Berlína (14. října), Varšavy (15. října), Prahy (19. října) a Říma (23. října). Nakonec bude socha krávy se všemi podpisy doručena Evropské komisi v Bruselu s jednoduchým poselstvím: zastavte vývoz živých zvířat.

Srdečně Vás zveme na setkání s naším maskotem v Praze 19. října mezi 11. a 17. hodinou na Jungmannovo náměstí. Přijďte se dozvědět víc o nejkrutějším obchodu EU a přidat svůj podpis na naši 3D petici!

Podepsat petici samozřejmě můžete i online na pomahame.spolecnostprozvirata.cz

Odkazy

Webové stránky:
http://pomahame.spolecnostprozvirata.cz

Událost na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/1482041912125665/

Událost na mapě

50.083221,14.422934

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Prahou projde pochod za vědu bez zvířat
V Česku se konal protest proti pokusům na zvířatech
Uctění památky zabitých zvířat (Praha)
No Internet Connection