Smuteční průvod ku příležitosti Svět. dne hospodářských zvířat (Brno)

Pondělí 2. 10. 2017  17:00 - 19:00
Demonstrace
Smuteční průvod ku příležitosti Svět. dne hospodářských zvířat (Brno)
Přidat do kalendáře 02-10-2017 17:00 02-10-2017 19:00 Europe/Prague Smuteční průvod ku příležitosti Svět. dne hospodářských zvířat (Brno) ,

Přijďte projevit úctu zvířatům a dát najevo, že v nich nevidíte jen stroje a spotřební komodity, ale živé bytosti.

U příležitosti Světového dne hospodářských zvířat (2. 10.) uspořádáme v Brně smuteční shromáždění a průvod s položením smutečních věnců a svíček u brněnských řeznictví.

Chceme uctít památku všech zvířat – ročně jsou to desítky miliard – která jsou vězněna, trápena a zabíjena rukama člověka proto, abychom mohli konzumovat živočišné produkty. Na jejich památku zapálíme svíčky, položíme květiny a věnce, vyvěsíme parte a přečteme smuteční projev.

Shromáždění začne v 17 hodin na Náměstí Svobody (mezi kašnou a "orlojem"), poté vyrazí smuteční průvod zapálením svíček a položením věnců uctí památku zvířat u brněnských uzenářství.

Budeme rádi, pokud se i vy akce zúčastníte a věnujete s námi svou vzpomínku všem zvířatům, která zbytečně trpí na farmách a na jatkách pro lidské potřeby.

Brno se tímto připojuje k průvodu, který se již poněkolikáté bude konat i v Praze a jiných městech: http://sdhz.cz/.


Prosíme zúčastněné, aby se dostavili pokud možno ve smutečním oděvu, můžete přinést vlastní květiny a svíčky. Smuteční oděv nemusí být zrovna oblek, stačí černé oblečení, pokud ani to nevlastníte, jste vítání v jakémkoli oděvu. Chceme také upozornit a poprosit, abyste si nebrali kožené boty a jiné doplňky, i když zakoupené ještě v dobách před veganstvím. Chápeme, že je chcete donosit, ale bohužel novináři i naši odpůrci se rádi chytají takových věcí aniž by znali kontext, proto jim nezavdávejme zbytečně příčinu a nepoškozujme veganství. V průvodu prosím též zachovávejte pietní atmosféru - nesmějte se, hlasitě se nebavte, nekuřte, nejezte. Děkujeme za pochopení.

Trasa průvodu: https://mapy.cz/s/1ZnkP

Odkaz na událost v Praze: https://www.facebook.com/events/270800576771496/

Po skončení akce bude pro zájemce možný přesun do VEGALITÉ, kde máme již tradičně rezervován malý salónek. Zde bude možné probrat akci a případně se domlouvat na budoucích KPZ aktivitách.

Odkazy

Webové stránky

Událost na Facebooku

Událost na mapě

49.195022,16.608147

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Vegan volejbal (Praha)
Vegan volejbal (Praha)
Vegan volejbal (Praha)
Vegan volejbal (Praha)
Vegan volejbal (Praha)
Vegan volejbal (Praha)
No Internet Connection