Protest proti Národnímu Cirkusu Originál Berousek (České Budějovice)

Pátek 30. 5. 2014  17:00 - 18:00
Demonstrace
Protest proti Národnímu Cirkusu Originál Berousek (České Budějovice)

PŘIJĎTE VYJÁDŘIT SVŮJ NESOUHLAS S DREZÚROU ZVÍŘAT. JEN S VAŠÍ POMOCÍ JE MOŽNÁ ZMĚNA.

CIRKUSY ANO, ALE BEZ ZVÍŘAT.

Cirkus Berousek je známí především chovem medvědů, může se "chlubit" ale i více jak stovkou dalších zvířat. Mezi nimi najdeme slony, velbloudy dvouhrbé, dromedáry, zebry, lamy, papoušky Ara, pštrosy, dva druhy opic, frízské, andaluzské, lipické a arabské plnokrevné koně, krávy (tibetský jak, highlander, minizebu, buvol indický), poníky...

V objektu mají Zoopark, který můžete navštívit každý den a podívat se na opice za sklem nebo slona na řetězu, který mu nedovolí se ani otočit.

Fotky z 22. 5. 2014 z cirkusu Berousek, který České Budějovice až do 1.6. hostí.

http://www.jumagazin.cz/galerie_29.html

Zvíře nepatří do klece. Ani na řetěz. Ani za plexisklo.

Nepodporujte týrání zvířat tím, že navštívíte cirkusové představení nebo otevřený zvěřinec.

21.5. - 1.6. 2014 v Českých Budějovicích

___________________________________________________

Drezúra divokých zvířat v cirkusech je týráním zvířat, která po nich vyžaduje zcela nepřirozené úkoly a je provázena krutým násilím při výcviku.

Transportní prostory a podmínky pro přesuny divokých zvířat a kočování z místa na místo je stresující pro zvířata a je to týrání zvířat.

Kotce ve zvěřincích nemají dostatečný prostor a divoká zvířata jsou vystavována permanentnímu stresu ze stísněného prostoru, který má za následek stereotypní chování zvířat.

Cirkusy jsou nevýchovné a ukazují dětem divoká zvířata ve zcela nepřirozených podmínkách a jejich nepřirozené chování, které je vyvoláno stresem a hrůzou z trestu. Děti získávají zkreslené informace, které v nich nevyvolávají skutečný obdiv k divokým zvířatům a přírodě. Děti na základě cirkusů vnímají zvířata jako atrakci a přihlouplá stvoření, která jsou ovladatelná s bičem nebo tyčí v ruce.

Rodiče s dětmi jsou nejcitlivější skupinou ve společnosti a cirkusy zneužívají rodičovské a dětské psychiky, včetně jejich neznalosti skutečných podmínek života divokých zvířat v těchto zařízeních. Rodiče s dětmi žijí v představě, že zvířata dělají vše dobrovolně, nebo pod přijatelným nátlakem a za pamlsek. Ve skutečnosti podporují svojí návštěvou cirkusů týrání a zajetí zvířat v otřesných podmínkách.

Neexistuje žádný mobilní ani stabilní cirkus, který by dokázal vytvořit divokým zvířatům adekvátní podmínky k životu bez používání krutého násilí, které provází výcvik, drezúru a strádání ve zvěřincích, či přeprava.

Zvířata by neměla být v současné evropské západní společnosti využívána jako atrakce a prostředek k podnikání, které přinášejí zvířatům utrpení, nadměrnou bolest a stísněné prostory.

Česká republika by svými zákony měla následovat další evropské kulturní státy, které již zákaz divokých zvířat v cirkusech ošetřili zákonem a učinili tak přítrž této nekulturní tradici minulých staletí.

http://www.petice24.com/stop_cirkusm_se_zviaty_v_r

Shromáždění je řádně nahlášeno a pořadatelem je iniciativa Hlasy zvířat.

Odkazy

Webové stránky:
https://www.facebook.com/hlasyzvirat

Událost na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/1435632423362272/

Událost na mapě

48.978923,14.460880

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

V Česku se konal protest proti pokusům na zvířatech
Uctění památky zabitých zvířat (Praha)
Pietní akt před jatky Kostelecké uzeniny
No Internet Connection