Filosofická kavárna: Zvířata a etika (Praha)

Čtvrtek 7. 2. 2019  16:00 - 18:00
Diskuze
Filosofická kavárna: Zvířata a etika (Praha)
Přidat do kalendáře 07-02-2019 16:00 07-02-2019 18:00 Europe/Prague Filosofická kavárna: Zvířata a etika (Praha) ,

Mohou zvířata myslet? Mají vědomí? Existují ve zvířecí říši osoby? Mají zájmy hodné našeho respektu? Mají práva? Anebo si snad zaslouží náš respekt a morální ohled z důvodů, které nejsou závislé na tom zda a jak odpovíme na tyto otázky? A jaké důvody by to mohly být?

V únorové filosofické kavárně s námi přijdou diskutovat Petr Urban a Tomáš Hříbek z Filosofického ústavu, které doplní David Černý z Ústavu státu a práva.

Hosté ve společném rozhovoru zasadí celou problematiku do kontextu současných debat na poli filosofie mysli a etiky. Představí rovněž několik svých nedávných publikačních počinů a projektů věnovaných problematice práv zvířat a zvířecí mysli. Společně s nimi se pak zamyslíme nad obecnějšími otázkami typu zvířecího vědomí, respektu ke zvířatům, nad problémem zvířete jako osoby a s tím souvisejícím problémem zvířete jako právního subjektu či postavení zvířete v právním systému.

Všichni jste vřele zváni a vítáme aktivní zapojení do diskusí!

Záznamy ze starších kaváren můžete shlédnout ZDE.


Filosofická kavárna je programová součást Odpoledne s Filosofickým ústavem, v němž se na neformální bázi ve čtvrtek prvního celého týdne každého měsíce setkávají pracovníci Filosofického ústavu s dalšími kolegy z akademické sféry i se spřátelenou veřejností.

Odkazy

Webové stránky:
http://www.flu.cas.cz/cz/filosoficka-kavarna-zvirata-a-etika

Událost na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/2038309256468814

Událost na mapě

50.084361,14.418737

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

No Internet Connection