Zvíře není zboží - dost bylo mlčení (Brno)

Čtvrtek 18. 9. 2014  17:00 - 18:00
Demonstrace
Zvíře není zboží - dost bylo mlčení (Brno)
Každým dnem umírají miliony zvířat a další jsou držena v příšerných a nedůstojných podmínkách, kde většinou nevidí slunce, nedotknou se trávy, nenadechnou čerstvého vzduchu – a to jen kvůli lidské potravě. Přitom zvířecí produkty k plnohodnotnému životu nepotřebujeme, právě naopak. O tom se ale ve společnosti mlčí. Lidé se tváří, že utrpení zvířat neexistuje, že pojídání jejich částí neškodí lidskému zdraví a že velkochovy neničí planetu a životní podmínky pro všechny budoucí obyvatele. Pro společnost jsou tzv. hospodářská zvířata jen položky, anonymní věci úhledně nabalíčkované v supermarketu, naložené na talíři, napíchnuté na rožni.
 
Vyjádřeme nesouhlas s tím, jak je na zvířata nahlíženo, při příznačné události - Slavnostech jídla v Brně. Ukažme pravdu: že se nejedná o jídlo, ale smrt a utrpení a že tato událost není slavnost, ale pohřeb. Tentokrát budeme protestovat mlčky, se symbolicky zalepenými ústy, abychom poukázali na mlčení a lhostejnost společnosti ke zvířatům.
 
Protestní pochod začne na České a povede přes náměstí Svobody a ostatní ulice v centru Brna. Prosím přineste si bílé triko, které můžeme potřísnit umělou krví. Pokud nic takového doma nemáte, budeme mít několik náhradních bílých košilí, které vám rádi zapůjčíme. Transparenty od nás obdržíte na místě. Událost bude řádně nahlášená.

Prosím, přijďte v co nejhojnějším počtu - pro zvířata! Všichni jsme 269.

Děkujeme.

269 Czech Republic a kolektiv pro zvířata (KPZ Brno)

Odkazy

Webové stránky:
http://kolektivprozvirata.cz/

Událost na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/1550646041824873

Událost na mapě

49.195637,16.606893

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

V Česku se konal protest proti pokusům na zvířatech
Uctění památky zabitých zvířat (Praha)
Pietní akt před jatky Kostelecké uzeniny
No Internet Connection