Viva la Vegevolucion (Liberec)

Sobota 19. 9. 2015  13:00 - 20:00
Festivaly
Viva la Vegevolucion (Liberec)
Přidat do kalendáře 19-09-2015 13:00 19-09-2015 20:00 Europe/Prague Viva la Vegevolucion (Liberec) ,

Viva la Vegevolucion
- festival o rostlinné stravě se zaměřením mimo jiné na sportovní a dětskou výživu
Akce je nejen zaměřena na laickou veřejnost v oblasti rostlinné stravy, ale je i možností pro vegany a vegetariány rozšířit si další znalosti v oblasti výživy.

Program:
Kino Varšava:
1. Silový a plnokontaktní trénink
2. Vytrvalostní trénink
3. Dětská rostlinná výživa
4. Farma Naděje
5. Zvířecí holocaust?

Na místě veganské občerstvení, dětský koutek, stánky APE Café, O.S.Šance zvířatům, Food not Bombs Liberec, Obraz - obránci zvířat

After Party v Pivním baru Azyl:
Presento - angažovaný Hip Hop - Bratislava
Same River Twice - Atmosférický hardcore - Brno

Výtěžek po odečtení nákladů bude rozdělen mezi nově vznikající azyl pro zvířata Farmu Naděje a o.s. Šance zvířatům.

Přednášející:
1. Vladimír Futák, trenér Přerovského týmu kyokushin karate. Vladimír je již 20 let veganem a kromě trenérské a zápasnické činnosti v kyokushin karate má za sebou zkušenosti i s dalšími plnokontaktními sporty a kulturistikou. V současné době se věnuje také vytrvalostním běhům, již se zkušeností z ultramaratónu.

2. Pavel Houdek, instruktor reálné sebeobrany, dlouholetý vegan, různorodě zaměřený sportovec a budoucí právník. Provozovatel portálu http://veganka.cz/ a zakladatel Vegan sport clubu

3. Dětská rostlinná výživa, diskuze rodin s dětmi na rostlinné stravě.

Rodina: Lola, Vašek a jejich děti Aron 5 let, Elvíra 6 měsíců.

Naše děti se narodily do veganské rodiny a vyrůstají v tom, jak žijeme my. Jestli budou vegan a veganka, až se budou rozhodovat sami za sebe, kdo ví. Ale budou se rozhodovat informovaně a uvědoměle, protože jim nezatajujeme, jakou cestou vzniká jídlo a oblečení a věci, co je obklopují.

Rodina: Iva, Vladimír a jejich děti Filip 6 let a Štěpán 4 roky.

Živočišné výrobky dětem při žádných příležitostech nezakazujeme, jen je informujeme o tom, jak se dané produkty vyrábějí a s čím je jejich produkce spojena.

Rodina: Kristýna, Milan a jejich dcera Nina 3 roky.

Vrhla jsem se do studia zahraniční literatury a výzkumů a začala cítit jistotu v tom, že veganství bude pro naši dceru tou nejlepší cestou, jaká nás jako rodiče napadá. S prvními příkrmy jsem trochu úzkostně dbala, aby s každou lžičkou přijímala i správný poměr bílkovin, vitamínů a minerálů, setkávání s dalšími veganskými rodinami a dobré zdraví dcery mě ale přesvědčilo o tom, že není nutné tolik přehánět.

4. Farma Naděje
Představení projektu, tak trochu jiné farmy z Dobrovítova, jejíž cílem je vytvoření místa pro týraná zvířata zachráněná z nevyhovujících podmínek velkochovů, malochovů či jatek a skrze jejich příběhy měnit vnímání a smýšlení lidí o bytostech, kterým jsme dali nálepku "hospodářská". „Chceme lidem vlastním pozitivním příkladem ukázat, že se dá žít a hlavně prosperovat bez toho, abychom se podíleli na utrpení a zabíjení jiných živých tvorů.“
http://farmanadeje.cz/

5. Zvířecí holocaust?
Amira Friedmann, absolventka Univerzity Bena Gurioana v Izraeli a v současné době studentka veteriny na VFU v Brně. Přednáška bude v angličtině s překladem do češtiny. Tématem bude porovnání holocaustu a současného systému velkochovných farem pro hospodářská a jiná zvířata. Možná, bude toto téma pro některé kontroverzní, ale jako vnučka prarodičů, kteří přežili holocaust a studentka veteriny může porovnávat informace a zkušenosti z první ruky.

Odkazy

Událost na Facebooku

Událost na mapě

50.770913,15.056675

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Virtuální realita očima lišky (České Budějovice)
Veganské ochutnávky s virtuální realitou (Praha)
Veget - Monday vegan hangout (Praha)
Rostlinné ochutnávky (Ostrava)
Rostlinné hody (Brno)
No Internet Connection