Světový den hospodářských zvířat (Praha)

Pátek 2. 10. 2020  17:30 - 19:00
Demonstrace
Náměstí Republiky
Hlavní město Praha
Světový den hospodářských zvířat (Praha)

Zveme vás na smuteční shromáždění s průvodem, které se bude konat v pátek 2. října. Chceme uctít památku všech tzv. hospodářských zvířat, která zemřela za uplynulý rok rukou člověka.

Letošní průvod bude vypadat trochu jinak než v minulých letech. Trasa povede kolem třech řeznictví v centru Prahy, u kterých vždy zastavíme a pro uctění památky zabitých zvířat zde položíme květiny a přečteme smuteční řeč.

ORGANIZAČNÍ INSTRUKCE:
Prosíme zúčastněné, aby se dostavili v seriozním smutečním oděvu (ideálně v černém). Zachovávejte prosím pietní atmosféru akce, tj. pokud možno nemluvte, nesmějte se. Můžete přinést vlastní květiny a krbové zapalovače (svíčky máme). Transparenty prosíme nenoste.
Budeme potřebovat několik dobrovolníků pro nesení věnců a smutečních rámečků. Chcete-li se zapojit, ozvěte se nám! Děkujeme moc.

Každý rok je v rámci živočišné výroby zabito přibližně 70 miliard zvířat. Světový den hospodářských zvířat je pro nás dnem zármutku a vzpomínání na všechna zvířata, jež jsou vězněna, týrána a zabíjena kvůli společenské poptávce po výrobcích pocházejících z jejich těl.
Více informací o Světovém dni hospodářských zvířat najdete na webu http://sdhz.cz

Světový den hospodářských zvířat si připomenou lidé také v Brně: 

https://www.facebook.com/events/3671551152927395

 

Odkazy

Webové stránky:
http://sdhz.cz

Událost na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/685769945683230

Událost na mapě

50.088187,14.4285183

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Pietní akt před jatky Kostelecké uzeniny
Bo De Tam
VegIndian
No Internet Connection