RESPECT LIFE - CZECH REPUBLIC

Sobota 26. 9. 2015  15:00 - 23:00
Demonstrace
RESPECT LIFE - CZECH REPUBLIC
Přidat do kalendáře 26-09-2015 15:00 26-09-2015 23:00 Europe/Prague RESPECT LIFE - CZECH REPUBLIC ,

Drazí přátelé,

dovolujeme si vás pozvat, abyste se zapojili do celosvětové kampaně RESPECT LIFE!

Tato kampaň upozorňuje na kruté využívání zvířat v moderní společnosti a probíhá již od února 2015. Každý měsíc se nese v duchu jiného tématu problematiky zneužívání zvířat. Se základním heslem "Respektuj život!" kampaň striktně odmítá degradaci zvířat na pouhé zboží a jejich jakékoli zneužívání. Již motto kampaně jasně říká, že zvířata nebyla stvořena pro lidi, a že mají stejné právo na svobodný život jako kdokoli z nás a naší základní morální povinností je respektovat je jako plnohodnotné bytosti.

Do kampaně se zapojilo již více než 70 měst po celém světě a svou podporu vyjadřuje mnoho mezinárodních organizací. Lidé po celém světě se zapojují jak fyzicky, tak i virtuálně. Aktivisté tak upozorňují na realitu zneužívání zvířat v zábavním průmyslu, na kožešinových farmách, za zdmi výzkumných laboratoří, ve velkochovech a na dalších neméně krutých místech.

Jedná se o doposud největší celosvětové propojení, kdy se všichni soucitní lidé sjednotí v boji za práva zvířat a vyjádří tak svůj nesouhlas s jejich zotročováním. Po celém světě pak kampaň vyvrcholí 26.9.2015. V tento den budou ve všech zapojených městech veřejná shromáždění. Oficiální událost proběhne i v Praze a Bratislavě. V Praze se setkáme v Café Na půl cesty, kde bude probíhat promítání zbrusu nového dokumentu Respect life, tetování čísla 269, výstava a dražba obrazů s tématikou ochrany zvířat, jejíž výtěžek půjde na výrobu a umístění billboardu propagujícího práva zvířat. Na místě budou rovněž stánky různých organizací, kde se budete moci informovat o dané problematice a kde se dozvíte, jak můžete pomoci té či oné organizaci v jejich snažení.

Pokud by jste se rádi zapojili do Respect Life, prosíme, sdílejte na svých stránkách banner RL:

<!-- Banner UNITE, odkaz na stránky 269.cz-->
<a target="_blank" href="http://www.269.cz/p/blog-page_27.html"><img src="http://www.free269cz.savana-hosting.cz/assets/269/banner01.jpg"></a>

a dejte nám vedět o svém zapojení na email (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.), abychom vás mohli přidat do seznamu zapojených organizací. Pokud máte zájem mít na akci 26.9. svůj informační stánek, prosíme, kontaktujte nás do 22. 9.

Předem moc děkujeme za podporu a doufáme, že společně dokážeme udělat změnu pro ty, za které bojujeme.

S díky,

team 269 Czech Republic

https://youtu.be/jbgu0qyv9S4

Odkazy

Webové stránky:
http://www.269.cz/

Událost na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/533116870164510/

Událost na mapě

50.049809,14.431567

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Prahou projde pochod za vědu bez zvířat
V Česku se konal protest proti pokusům na zvířatech
Uctění památky zabitých zvířat (Praha)
No Internet Connection