Průvod v rámci Světového dne hospodářských zvířat (Brno)

Pátek 2. 10. 2020  17:00 - 18:00
Demonstrace
náměstí Svobody 96, Brno-střed
Brno-město, Náměstí Svobody (začátek od kašny)
Průvod v rámci Světového dne hospodářských zvířat (Brno)
Přidat do kalendáře 02-10-2020 17:00 02-10-2020 18:00 Europe/Prague Průvod v rámci Světového dne hospodářských zvířat (Brno) Přijďte projevit úctu zvířatům a dát najevo, že v nich nevidíte jen stroje a spotřební komodity, ale živé bytosti. U příležitosti Světového dne... Brno-město, náměstí Svobody 96, Brno-střed

Přijďte projevit úctu zvířatům a dát najevo, že v nich nevidíte jen stroje a spotřební komodity, ale živé bytosti.

U příležitosti Světového dne hospodářských zvířat (2. 10.) uspořádáme v Brně smuteční shromáždění a průvod s položením smutečních věnců a svíček na několika místech v centru Brna.

Chceme uctít památku všech zvířat – ročně jsou to desítky miliard – která jsou vězněna, trápena a zabíjena rukama člověka proto, abychom mohli konzumovat živočišné produkty. Na jejich památku zapálíme svíčky, položíme květiny a věnce, vyvěsíme parte a přečteme smuteční projev.

Shromáždění začne v 17 hodin na Náměstí Svobody (před kašnou), poté vyrazí smuteční průvod do brněnských ulic.

Budeme rádi, pokud se i vy akce zúčastníte a věnujete s námi svou vzpomínku všem zvířatům, která zbytečně trpí na farmách a na jatkách pro lidské potřeby.

Prosíme zúčastněné, aby se dostavili pokud možno ve smutečním oděvu, můžete přinést vlastní květiny a svíčky. Smuteční oděv nemusí být zrovna oblek, stačí černé oblečení, pokud ani to nevlastníte, jste vítání v jakémkoli oděvu. Chceme také upozornit a poprosit, abyste si nebrali kožené boty a jiné doplňky, i když zakoupené ještě v dobách před veganstvím. Chápeme, že je chcete donosit, ale bohužel novináři i naši odpůrci se rádi chytají takových věcí aniž by znali kontext, proto jim nezavdávejme zbytečně příčinu a nepoškozujme veganství. V průvodu prosím též zachovávejte pietní atmosféru - nesmějte se, hlasitě se nebavte, nekuřte, nejezte. Děkujeme za pochopení.

Odkazy

Webové stránky

Událost na Facebooku

Událost na mapě

49.1950705,16.608218

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Veget - Pravidelný pondělní vege pokec (Praha)
Rostlinné ochutnávky (Ostrava)
Kostka Pravdy (Praha)
Vegan volejbal (Praha)
Vegan volejbal (Praha)
Veganské hody Praha 2024
No Internet Connection