Prodej vánočních psů (Praha)

Neděle 21. 12. 2014  15:00 - 17:00
Demonstrace
Prodej vánočních psů (Praha)

Vánoce jsou po celém světě svátky klidu, míru a lásky k bližním. K některým druhům, obzvláště ke kaprům jsou lidé v tuto dobu ale nesmyslně krutí, jen proto, že jsou přesvědčeni, že kapr je tradicí a k vánoční atmosféře prostě patří. Česká města jsou proto od druhé poloviny prosince plná přecpaných kádí a ulice se topí v proudech krve. Proto bychom vás chtěli poprosit o pomoc a tuto krvavou tradici zastavit.

VÝLOV
Rybáři tlučou do vody dlouhými tyčemi a stahují sítě připevněné na loďkách. Během nahánění je mnoho ryb potlučeno tyčemi rybářů. Mnoho lidí se domnívá, že ryby necítí bolest, ale opak je pravdou.

TRANSPORT
Jedním z nejotřesnějších článků v řetězu utrpení "vánočních kaprů" je právě transport - v minimálním prostoru a množství vody je namačkáno maximální množství ryb. Poslední cestu do bytů prožívají už jen kapři, které si zákazníci přejí koupit živé.

PRODEJ
Ve chvíli, kdy se kapři dostávají na tato prodejní místa, jsou již řadu dní po výlovu. Celou tu dobu trávili v autech, přepravkách, bez potravy, namačkáni jeden na druhém. Při prodeji ještě vrazí prodavač kaprovi prsty hluboko do žaber, čímž mu způsobí prudkou bolest. Pokud zvíře není ihned zabito, značně surovým zásahem do dýchacího ústrojí trpí.

ŽIVÁ HRAČKA
I když ryba bez vody přežije i několik hodin, znamená pro ni každá minuta na vzduchu zoufalý boj o přežití. Kapři však nemají možnost dát své utrpení najevo, a tak jsou často vláčení v síťovkách či igelitových taškách po vánočních nákupech. Nakonec jsou kapři hozen do umyvadla nebo v lepším případě do vany. Tam se pak ryba často stává hračkou zvědavých dětí, které dokážou být někdy velice kruté.

ZABÍJENÍ PO DOMÁCKU
Utrpení kaprů je často o to větší, že smrt přichází z rukou laiků v domácnostech. Nejčastější domáckou metodou omráčení zvířete je úder paličkou či kladivem do hlavy. Nezřídka je však takové omráčení nedokonalé a kapři jsou poté vystaveni bolestivé smrti.

Odkazy

Webové stránky:
http://www.269.cz/search/label/akce

Událost na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/328914037317047/

Událost na mapě

50.072097,14.403854

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Prahou projde pochod za vědu bez zvířat
V Česku se konal protest proti pokusům na zvířatech
Uctění památky zabitých zvířat (Praha)
No Internet Connection