Premiéra filmu Maso je passé na Jednom světě (Praha)

Sobota 10. 3. 2018  18:00 - 20:00
Kino
Premiéra filmu Maso je passé na Jednom světě (Praha)
Reklama
Přidat do kalendáře 10-03-2018 18:00 10-03-2018 20:00 Europe/Prague Premiéra filmu Maso je passé na Jednom světě (Praha) ,

Jak by vypadal svět, kdyby se všichni vzdali své denní porce masa na talíři? Lze se této představě alespoň přiblížit? A co na to samotná zvířata?

V rámci festivalu Jeden svět bude představen dokumentární film Maso je passé (v originálu The End of Meat).

  • 10. 03. 18:00 (sobota) Městská knihovna - vstupenky
  • 11. 03. 12:00 (neděle) Bio OKO - vstupenky

Německý režisér Marc Pierschel křižuje kontinenty, aby vystopoval vzájemný vliv živočišného průmyslu a podoby naší společnosti. Výchozím bodem jeho zkoumání je Německo, kde je nejvíce cítit závan změn. Velké obchodní řetězce zařazují čistě veganské sekce, po celé zemi vzniká stále více veganských restaurací. Jsou však lidé opravdu schopni důsledně vyměnit masový produkt za nemasový? Jaké jsou příběhy těch, kteří se pro tuto změnu rozhodli? Dokument hledá odpovědi mezi vědci vytvářejícími masové produkty bez masa, filosofy, kteří si kladou etické otázky ohledně soužití lidí se zvířaty, nebo u samotných zvířat osvobozených z velkochovů a následných jatek.

Že produkce a konzumace masa a živočišných potravin prokazatelně zatěžuje životní prostředí, to už víme. Ale zamysleli jste se nad tím, jak by to konkrétně vypadalo, kdyby zvířata měla stejná práva jako lidé? Chcete-li podpořit práva zvířat a odlehčit životnímu prostředí, podpořte vizi veganské budoucnosti z filmu Maso je passé. Začít můžete sami u sebe. V začátcích vám může pomoci pravidelná Veganská výzva, v rámci které budete dostávat tipy na potraviny a další produkty. Že veganské jídlo může být chuťově lahodné a výživově plnohodnotné, se můžete přesvědčit na brunchi, který doplní jednu z projekcí filmu.

Trailer:

Událost na mapě

50.087460,14.417257

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Rostlinné ochutnávky (Ostrava)
Světový den hospodářských zvířat Praha | World Day for Farmed Animals Prague
Kostka Pravdy (Praha)
No Internet Connection